Pinbacker ~ Premiéry ~ recenze
Ocean's 11 meets Napoleon Dynamite. Nový film Stevena Soderbergha je semidokumentární jízda bez držení, která dobře naladěného připraveného diváka zaručeně složí.

Jedna ruka tleskárecenze napsala

Linda Keršnerová

dne 12/9/2017

Channing Tatum a Adam Driver v novém Soderberghově snímku tvoří doslova odzbrojující poloretardované bratrské duo, jehož každý návrat na plátno (od nespočetných – výtečných – epizodních odboček) je vyloženě za odměnu. Prostá zápletka, skutečně ne nepodobná Parťákům, je v "Prokletí rodu Loganů" podaná vlastně jenom jako vybraný pokrm uprostřed talíře, kde je místo oblohy kaviár a lanýže (čti: bezkonkurenční cast a jeho mikrosvěty).

Velkou odlišností oproti jiným reprezentantům žánru je autentický kontext velké loupeže: nevyhnutelný vyhazov kulhavého bratra z práce, jeho pochopitelná láska k rodnému regionu, touha nemít to daleko k dceři a všechny ostatní motivace, které jsou vprostřed všech zhovadilostí (Daniel Craig exceluje jako kasař jménem Joe Bang, což hovoří za všechno) naprosto uvěřitelné a podané skutečně s citem dokumentaristy.

Tempo snímku je snad kvůli tomu, aby byl na drobné výpovědi o současné Americe prostor, nezvykle uvolněné a místy až rozvolněné, což, pravda, nemusí sednout každému, zvláštěpak když k seškrtání stopáže se může zdát být příležitost (zejména v závěru filmu se loupežnické rozuzlení rychle vyčerpává).  Přistoupením na Soderberghovu hru s rozbředlou wesandersonovskou poetikou ale divák jednoznačně získá víc, nežli ztratí, takže se zatraceně vyplatí před filmem dobře povečeřet a pohodlně se usadit.
Sofistikovaná a zároveň bezelstně blbá sranda v mnoha směrech se vymykající očekáváním je pozvolnou estrádou nesmyslně skvěle obsazených bizarních postaviček, přízvuků a hlášek, která si zároveň může dovolit glosovat skutečné problémy amerického zapadákova. A fakt se povedla.

Hodnocení zbytku redakce: