P

Premiéry, 12. září 2017 14:02Jedna ruka tleskáRecenze filmu Loganovi parťáci (2017, 119', US)

Ocean's 11 meets Napoleon Dynamite. Nový film Stevena Soderbergha je semidokumentární jízda bez držení, která dobře naladěného připraveného diváka zaručeně složí.
Loganovi parťáci, 2017, 119', US © Fingerprint Releasing
RECENZE (LK) — Channing Tatum a Adam Driver v novém Soderberghově snímku tvoří doslova odzbrojující poloretardované bratrské duo, jehož každý návrat na plátno (od nespočetných – výtečných – epizodních odboček) je vyloženě za odměnu. Prostá zápletka, skutečně ne nepodobná Parťákům, je v "Prokletí rodu Loganů" podaná vlastně jenom jako vybraný pokrm uprostřed talíře, kde je místo oblohy kaviár a lanýže (čti: bezkonkurenční cast a jeho mikrosvěty).

Velkou odlišností oproti jiným reprezentantům žánru je autentický kontext velké loupeže: nevyhnutelný vyhazov kulhavého bratra z práce, jeho pochopitelná láska k rodnému regionu, touha nemít to daleko k dceři a všechny ostatní motivace, které jsou vprostřed všech zhovadilostí (Daniel Craig exceluje jako kasař jménem Joe Bang, což hovoří za všechno) naprosto uvěřitelné a podané skutečně s citem dokumentaristy.

Tempo snímku je snad kvůli tomu, aby byl na drobné výpovědi o současné Americe prostor, nezvykle uvolněné a místy až rozvolněné, což, pravda, nemusí sednout každému, zvláštěpak když k seškrtání stopáže se může zdát být příležitost (zejména v závěru filmu se loupežnické rozuzlení rychle vyčerpává).  Přistoupením na Soderberghovu hru s rozbředlou wesandersonovskou poetikou ale divák jednoznačně získá víc, nežli ztratí, takže se zatraceně vyplatí před filmem dobře povečeřet a pohodlně se usadit.☞ PINBACKER
HODNOCENÍ (LK) — Sofistikovaná a zároveň bezelstně blbá sranda v mnoha směrech se vymykající očekáváním je pozvolnou estrádou nesmyslně skvěle obsazených bizarních postaviček, přízvuků a hlášek, která si zároveň může dovolit glosovat skutečné problémy amerického zapadákova. A fakt se povedla.

8 Jak hodnotíme?

8

Loganovi parťáci Logan Lucky
Steven Soderbergh

8687.09278

Loganovi parťáci / Logan Lucky, 2017, celovečerní, 119', US

UvedeČt, 31. srpen 2017 — Bontonfilm CZ

RežieSteven Soderbergh

ProdukceReid Carolin, Gregory Jacobs a Mark Johnson

Hrají Channing Tatum (Jimmy Logan), Adam Driver (Clyde Logan), Daniel Craig (Joe Bang), Riley Keough (Mellie Logan), Hilary Swank (Sarah Grayson), a další

Hodnocení zbytku redakce:

7
Další články z kategorie Premiéry:
Více