P

Jak hodnotíme?

Bude doplněno během podzima 2022.

Beau Is Afraid
Ari Aster

Beau Is Afraid, 2023, celovečerní, 186', CA/US

Beau (Joaquin Phoenix) je extrémně úzkostný, ale příjemně vypadající muž, který má napjatý vztah se svou despotickou matkou. Svého otce pak nikdy nepoznal. Když jeho matka zemře, vydává se na cestu domů, která zahrnuje divoké nadpřirozené hrozby.

RežieAri Aster

ScénářAri Aster

ProdukceLars Knudsen a Ari Aster

Hrají Joaquin Phoenix, Michael Gandolfini, Parker Posey, Amy Ryan, Zoe Lister Jones,a další

Strážci Galaxie: Volume 3 Guardians of the Galaxy Vol. 3
James Gunn

Strážci Galaxie: Volume 3 / Guardians of the Galaxy Vol. 3, 2023, celovečerní, US

Peter Quill se stále vzpamatovává ze ztráty Gamory a musí kolem sebe sestavit tým, aby bránil vesmír a zároveň jednoho ze svých. Pokud nebude mise úspěšně dokončena, mohla by dost možná vést ke konci Strážců jak je doposud známe. (Falcon)

RežieJames Gunn

ScénářJames Gunn

ProdukceKevin Feige

Hrají Chris Pratt (Peter Quill / Star-Lord), Dave Bautista (Drax), Pom Klementieff (Mantis), Bradley Cooper (Rocket), Elizabeth Debicki (Ayesha),a další

Někdo klepe na dveře Knock at the Cabin
M. Night Shyamalan

Někdo klepe na dveře / Knock at the Cabin, 2023, celovečerní, US

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal. Zní to šíleně, že jo? A když k tomu přičtete, že čtveřice zvěstovatelů se skutečně chová jako naprostí magoři, kromě argumentů sahají tu a tam i k násilí a barvitě líčí nejrůznější apokalyptické vize, je jasné, že ten, kdo jim uvěří, by musel být stejný blázen jako oni. Jenže zatímco zpočátku v členech terorizované rodiny ani náznakem nehlodá semínko pochybnosti, události postupně nabírají takový spád, že je otázka „A co když je to pravda?“ čím dál relevantnější. Najdou sílu učinit neuskutečnitelné? Pokusí se osud oblafnout? Nebo se z nich už taky stávají šílenci jako ti samozvaní jezdci Apokalypsy? Jsou to otázky, ze kterých mrazí. A připravte se na to, že z odpovědí bude mrazit ještě víc.

RežieM. Night Shyamalan

ScénářM. Night Shyamalan

ProdukceSteven Schneider, Ashwin Rajan, Marc Bienstock a M. Night Shyamalan

Hrají Jonathan Groff (Eric), Dave Bautista (Leonard), Rupert Grint (Redmond), Nikki Amuka-Bird (Sabrina), Ben Aldridge (Andrew),a další

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
Jonathan M. Goldstein, John Francis Daley

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů / Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves, 2023, celovečerní, US

Okouzlující zloděj a skupina nepravděpodobných dobrodruhů podniknou velkolepou loupež, aby získali ztracenou relikvii, ale věci se nebezpečně zvrtnou, když se dostanou do konfliktu s nesprávnými lidmi.

RežieJonathan M. Goldstein a John Francis Daley

ScénářJonathan M. Goldstein a John Francis Daley

ProdukceCourtney Solomon, Roy Lee, Brian Goldner a Stephen Davis

Hrají Chris Pine (Edgin), Michelle Rodriguez (Holga), Justice Smith (Simon), Regé-Jean Page (Xenk), Sophia Lillis (Doric),a další

Medvěd na koksu Cocaine Bear
Elizabeth Banks

Medvěd na koksu / Cocaine Bear, 2023, celovečerní, US

RežieElizabeth Banks

ScénářJimmy Warden

ProdukceAditya Sood, Christopher Miller, Phil Lord, Max Handelman, Brian Duffield a Elizabeth Banks

Hrají Keri Russell, Ray Liotta, Alden Ehrenreich, Brooklynn Prince, O'Shea Jackson Jr.,a další

Velké nic
Marika Pecháčková, Vít Klusák

Velké nic, 2023, dokumentární, 103', CZ

Dokumentární tragikomedie o českém pojetí pandemie Covid-19. Režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčkovámapovali naši společnost v nečekané zkoušce. Byli jsme best in Covid? Kdo měl plán: lidstvo nebo virus? A co nás to naučilo o nás?

RežieMarika Pecháčková a Vít Klusák

ProdukcePavla Klimešová, Filip Remunda a Vít Klusák

Hrají Karel Vachek,a další

65
Bryan Woods, Scott Beck

65, 2023, celovečerní, US

Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills (Adam Driver) rychle zjistí, že se nachází na Zemi... před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší, Koa (Ariana Greenblatt) mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů. (Falcon)

RežieBryan Woods a Scott Beck

ScénářBryan Woods a Scott Beck

ProdukceDeborah Liebling, Bryan Woods, Scott Beck a Sam Raimi

Hrají Adam Driver (Mills), Ariana Greenblatt, Chloe Coleman,a další

Ant-Man a Wasp: Quantumania Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Peyton Reed

Ant-Man a Wasp: Quantumania / Ant-Man and the Wasp: Quantumania, 2023, celovečerní, 125', US

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné.

RežiePeyton Reed

ScénářJeff Loveness

ProdukceKevin Feige

Hrají Paul Rudd (Scott Lang / Ant-Man), Evangeline Lilly (Hope Van Dyne / Wasp), Michael Douglas (Dr. Hank Pym), Jonathan Majors (Kang The Conqueror), Kathryn Newton (Cassie Lang),a další