P

Mimokino65

Adikts, 2024, 205', CZ Česká televize / Ondřej Folkert Horák
Pětice studentů adiktologie si pomocí různých omamných látek zařídí skoro sedmidenní party, která vygraduje do extrémně hořkého rána. Jsou připravení srovnat se s výsledky vlastního experimentu? A je tohle vlastně seriál, na který by měla být navázána osvětová kampaň?
Na západní frontě klid, 2022, 147', DE/US Netflix
Kdo by to byl řekl, že z bohaté halloweenské nabídky Netflixu bude vůbec nejhrůzostrašnějším titulem adaptace meziválečného románu, který nechybí snad v žádném seznamu povinné četby k maturitě z češtiny. A je to příležitost odpustit si ono známé „nie, radšej knihu!“? 
Zelená rada, 2022, 57', US Home Box Office
Po mnoha letech neúnavné deprese, opuštěný životním elánem a chroupající kolečka sušeného banánu ze zdravé výživy si začínám uvědomovat, jak náročný úkol se sebou shrnutí první řady seriálu Rod draka nese. Tolik pochvalných slov, kolik by si zasloužil, totiž ani neznám, natož abych je nějak častěji používal. Přesto se o to pokusím.
Slitina, 2022, 72', US Amazon Studios
Je dokonáno. Prsteny moci dospěly ke konci a my teď s odstupem více než týdne sdílíme dojmy z posledního dílu.
Oko, 2022, 54', US Disney+
Cassian Andor finišuje důležitou životní etapu ve finále druhého triptychu Star Wars série Andor – přípravy na heist dekády jsou u konce a stejky jsou vysoko. Podaří se obalamutit posádku imperiální základny?
Pán přílivů, 2022, 67', US Home Box Office (HBO)
Král Viserys vyslovil na konci posledního dílu smělé přání, aby konečně ustaly nevraživé spory mezi členy jeho rodiny. A co na to ostatní?
Situace ve Středozemi vyhlíží bledě. Jihozemí leží pod vrstvou sopečného popela a z nebe spadnuvšímu komusi šlape na paty plíživá kněžská trojka. Kam nás epizoda „Oko“ posunuje a co čekat od finále?
Blastery zapnout, muzikál vypnout, díky! Disney+
Cassian Andor je rozervaným hrdinou vzniknuvšího odboje proti Impériu a Tony Gilroy o tom točí seriál. Jak jsme sežvejkali prvních pět epizod?