P

Bontonfilm CZ

Bontonfilm je společností, která v České a Slovenské republice zaujímá nejvýznamnější místo v oblasti distribuce filmů v kinech a na nosičích DVD a Blu - Ray a už více než deset let si udržuje post lídra trhu.

Bontonfilm v kinech zastupuje studia jako například Lions Gate, Summit, Focus nebo Hanway, dále uvádí filmy od nezávislých producentů a ve velké míře se také soustředí na spolupráci s českými producenty.

Bontonfilm na DVD a BD vydává snímky velkých hollywoodských studií 20th Century Fox, Universal, Sony Pictures, ale i filmy produkované nezávislými studii. Spolupracuje s českými producenty při uvádění domácí filmové produkce na DVD, BD a VOD, včetně filmů, které patří ke klasice české kinematografie.

Mezi tradiční obchodní partnery Bontonfilmu patří významní čeští a slovenští producenti a produkční společnosti včetně TV NOVA a České televize.

Historie Bontonfilmu sahá až do roku 1990, kdy vznikla společnost Bonton, která pouhý rok na to vyprodukovala první český „soukromý" film od roku 1945 - Tankový prapor. V roce 1992 pak Bonton zřídil divizi videodistribuce, která od roku 1993 operovala samostatně pod značkou Bonton Home Video a zastřešovala veškeré aktivity související s výrobou, distribucí a prodejem nosičů VHS a později od roku 1998 i DVD v České a Slovenské republice. V roce 1994 vstoupil Bonton do společnosti Lucernafilm (privatizovaná Ústřední půjčovna filmů, založena v roce 1957), rok na to v ní získal stoprocentní podíl a přejmenoval ji na Bontonfilm. Rok 1998 přinesl další růst, když se součástí holdingu Bonton stalo Centrum českého videa (nezávislá česká distribuční společnost založená v roce 1993). V roce 2003 pak byly společnosti Bontonfilm, Bonton Home Video a Centrum českého videa sjednoceny pod názvem Bontonfilm, a. s.. V roce 2011 se Bontonfilm, a.s. stal součástí nadnárodní mediální skupiny CME.

Distribuované snímky