Pinbacker ~ Premiéry ~ recenze
Spíše televiznímu tvůrci Peteru Bebjakovi náleží titul autora posledního kasovního trháku východně od Dunaje. Jde o úspěch nevysvětlitelný podobně jako záhadně se objevující rány na kůži hlavní postavy, nebo to nebude s těmi záblesky nad Tatrami tak žhavé? Premisa zní slibně: na motivy slovenského bestselleru podle skutečných událostí. Začínám se bát.

Tatranský trojúhelníkrecenze napsal

Jakub Strouhal

dne 12/5/2019

Hororové klasiky jako The Blair Witch Project, REC nebo Paranormal Activity přesvědčily i ty nejzarputilejší milovníky formy, že strach dokáže vyvolat roztřesená kamera, ticho i malý rozpočet. Bebjak inspiraci známými a osvědčenými postupy hrdě přiznává. Ambice přijít s něčím novým a změnit pravidla děsuplných žánrovek snad nikdo nečekal. Podobně pošětilé by bylo i vyhlížení kvalitního scénáře... ucházejícího scénáře... scénáře?

Z kulis psychiatrické léčebny a slovenské kavárny se tak hlavní postavy vydávají na výlet do nejděsivějšího pohoří světa: Tribeče. Aniž by se znaly, aniž by věděly, jak funguje kompas, a bez zásob vody. Místo dialogů si vyměňují nahodilá slova jako bludičky, spirála, zrcadlová krychle a ve slovenštině tak krásně znějící výraz omrvinky. Totálnímu facepalmu brání jen perfektní práce se zvukem a mrazení ze záběrů na temná, jakoby komunikující stromořadí.
Chcete-li v připálené rejži najít podobiznu Krista, povede se Vám to. V opačném případě budete nevěřícně mžourat na mišmaš hororových klišé slepených brynzou. Jednohubka z žánru piles of shit, při níž nepřivírate oči strachem, ale až během hodnocení, kdy chcete naše bratry podpořit co nejlepší známkou.