P

Falcon

V oblasti filmové distribuce na českém trhu od roku 1994. V průběhu let své existence rozšiřovala svou původní činnost orientovanou v 90. letech především na servis pro filmy zahraničních studií převážně z USA (Sony a Disney) i na marketingovou a distribuční podporu českých filmů. 

V časovém úseku od konce 90. let minulého století do současnosti společnost dosáhla na většinu prvenství v návštěvnosti českých filmů a výrazně se tak podepsala na dlouhodobě vysokém podílu českých filmů na celkové návštěvnosti v ČR počítané včetně všech výsledků zahraničních filmů. 

Některé z uváděných filmů FALCON koprodukoval (Rok ďábla, Horem pádem, Nejkrásnější hádanka). Řada filmů české produkce, kterou FALCON do českých kin uvedl, dosáhla na tituly nejúspěšnějších nebo i zároveň nejoceňovanějších filmů roku (Je třeba zabít Sekala, Pupendo, Želary, Rok ďábla, Horem pádem, Protektor, Tři sezony v pekle, Hlídač č. 47, Ve stínu, Klauni, Jako nikdy, Vrásky z lásky, Snowborďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Vratné lahve, Kuky se vrací, Občanský průkaz, Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději, Babovřesky, Něžné vlny a mnoho dalších). 

V roce 2008 FALCON vyrobil a o rok později uvedl do kin i samostatný producentský projekt Líbáš jako Bůh, na který v roce 2012 navázal druhým dílem Líbáš jako ďábel. Producentsky je pod oběma projekty za jménem společnosti podepsán osobně tandem, který tvoří aktivní vedení společnosti již od roku 1995: Jan Bradáč (ředitel společnosti a předseda představenstva) a PhDr. Svatava Peschková (marketingová ředitelka a místopředsedkyně představenstva). 

V roce 2013 se po dvou letech Falcon vrátil na pozici nejúspěšnějšího českého filmového distributora s podílem na trhu přesahujícím 30% . Nadále společnost pokračuje v uvádění úspěšných amerických filmů a rovněž se intenzivně věnuje akvizici a komplexnímu zajištění filmového šíření českých filmů. FALCON

Distribuované snímky

Mizerové: Na život a na smrt Bad Boys: Ride or Die
Adil El Arbi, Bilall Fallah

Mizerové: Na život a na smrt / Bad Boys: Ride or Die, 2024, celovečerní, 110', US

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem...

RežieAdil El Arbi a Bilall Fallah

ScénářChris Bremner a Will Beall

ProdukceJerry Bruckheimer, Doug Belgrad, Will Smith a Chad Oman

Hrají Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Paola Nuñez,a další

V hlavě 2 Inside Out 2
Pete Docter, Kelsey Mann

V hlavě 2 / Inside Out 2, 2024, celovečerní, 100', JP/US

Dievčatko Riley sa vracia opäť na plátna, teraz už ako teenegerka konfrontovaná s veľkými zmenami vo svojom mladom živote, s rodičmi sa sťahuje do nového mesta a prostredia, musí si nájsť nové kamarátky, vybojovať svoje miesto v triede, v kolektíve. V hlave nastáva poplach a panika v riadiacom centre a snaha opäť nájsť rovnováhu a spoluprácu s novými návštevníkmi, ktorí sa nám nasťahovali do Rileynej hlavy. Puberta sa môže naplno rozbehnúť. Ešte, že je tu jej obľúbený hokej.

RežiePete Docter a Kelsey Mann

ScénářMeg LeFauve

ProdukceMark Nielsen

Hrají Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Diane Lane, Maya Hawke,a další

Krotitelé duchů: Říše ledu Ghostbusters: Frozen Empire
Gil Kenan

Krotitelé duchů: Říše ledu / Ghostbusters: Frozen Empire, 2024, celovečerní, 110', US

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové.

RežieGil Kenan

ScénářGil Kenan a Jason Reitman

ProdukceJason Reitman a Jason Blumenfeld

Hrají Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Paul Rudd, Carrie Coon, Ernie Hudson,a další

Království Planeta opic Kingdom of the Planet of the Apes
Wes Ball

767.180

Království Planeta opic / Kingdom of the Planet of the Apes, 2024, celovečerní, 145', US

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

RežieWes Ball

ScénářWes Ball

ProdukceWes Ball

Hrají Freya Allan, Peter Macon, Owen Teague, William H. Macy, Kevin Durand,a další

Milé laskavosti Kinds of Kindness
Yorgos Lanthimos

696.972

Milé laskavosti / Kinds of Kindness, 2024, celovečerní, 164', IE/GB/US

Krátce po právem opěvovaných Chudáčcích natočil řecký režisérský mág povídkový film zasazený do současnosti. Mladík zoufale se snažící získat zpět kontrolu nad vlastním životem. Policista vítající manželku, která přežila neštěstí na moři, podléhající však sžíravému pocitu, že jde možná o jinou osobu. Žena s úkolem nalézt nadpřirozenými schopnostmi nadanou dívku, jež se má stát duchovní vůdkyní. Lanthimos opět potvrzuje reputaci originálního tvůrce už ve stádiu námětu. Jesse Plemons, Emma Stone či Willem Dafoe hrají různé postavy ve všech částech virtuózně zkomponovaného a velmi zneklidňujícího triptychu o manipulaci a posedlosti hraničící se šílenstvím. Excentrický drahokam letošního festivalu v Cannes vynesl Plemonsovi cenu za herecký výkon.

RežieYorgos Lanthimos

ScénářYorgos Lanthimos a Efthymis Filippou

ProdukceYorgos Lanthimos, Ed Guiney a Andrew Lowe

Hrají Emma Stone, Jesse Plemons, Willem Dafoe, Margaret Qualley, Hong Chau,a další

6

Deadpool & Wolverine
Shawn Levy

688

Deadpool & Wolverine, 2024, celovečerní, 127', US

Wolverine se zotavuje ze zranění, když se setká s hláškujícím Deadpoolem. Spojí se, aby porazili společného nepřítele.

RežieShawn Levy

ScénářShawn Levy, Rhett Reese, Ryan Reynolds, Zeb Wells a Paul Wernick

ProdukceKevin Feige, Shawn Levy, Ryan Reynolds a Lauren Shuler Donner

Hrají Ryan Reynolds, Hugh Jackman, Emma Corrin, Morena Baccarin, Rob Delaney,a další

Madam Web Madame Web
S.J. Clarkson

Madam Web / Madame Web, 2024, celovečerní, 116', US

Snímek Madam Web je svěží variací na zaběhnutý žánr. Vypráví o původu jedné z nejzáhadnějších hrdinek vydavatelství Marvel. V napínavém thrilleru uvidíme Dakotu Johnsonovou jako Cassandru Webbovou, zdravotnici z Manhattanu, která zjišťuje, že možná vidí do budoucnosti. Tváří tvář tajemstvím minulosti naváže Cassandra přátelství se třemi mladými ženami, které čeká slavná budoucnost, pokud ovšem přežijí smrtonosnou přítomnost.

RežieS.J. Clarkson

ScénářMatt Sazama, Burk Sharpless a Kerem Sanga

ProdukceLorenzo di Bonaventura

Hrají Dakota Johnson, Sydney Sweeney, Tahar Rahim, Emma Roberts, Celeste O'Connor,a další

Vetřelec: Romulus Alien: Romulus
Fede Alvarez

Vetřelec: Romulus / Alien: Romulus, 2024, celovečerní, GB/US

Skupina mladých lidí ze vzdáleného světa čelí jedné z nejděsivějších a nejničivějších forem života ve vesmíru.

RežieFede Alvarez

ScénářFede Alvarez a Rodo Sayagues

ProdukceRidley Scott a Michael A. Pruss

Hrají Cailee Spaeny, Isabela Merced, Archie Renaux, David Jonsson, Spike Fearn,a další