P

Premiéry, 4. červen 2016 00:43 aktualizováno 28. červen 2017 15:49Víc mutantí než želví, víc teenage než ninjaRecenze filmu Želvy Ninja 2 (2016, 112', US)

Nejnovější vzkříšení čtyř hrdinů z [dětského] kanálu na velkém plátně mělo zřejmě ambici potěšit své původní diváky i jejich případné potomky, mezi zábavou pro nejmenší a pro dospělé ale zůstalo nemotorně přesně napůl cesty.

Želvy Ninja 2, 2016, 112', US Lula Carvalho © 2016 Paramount Pictures
RECENZE (LK) — Překvapivě svižný film především nese na svých bedrech místo krunýře apokalyptickou zápletku ne nepodobnou všem Captain-X-Bat-Super-Avenger-In-Black generikům posledních deseti let – alespoň že na rozdíl od některých jmenovaných na ní nestojí tak, aby s ní i padal. Skutečně, příběh je odfláknutý tak akorát, aby byl za poloviční vstupné k pochopení a za dospělácké ještě víceméně dával smysl. Akce trpí podobnou rozporností – bitky, honičky a exploze, za které by se nestyděly třeba bondovky s Piercem Brosnanem, za sebou nenechávají žádné stopy: smrt a krev ve filmu, kde se uhýbá střelám z tanku a skáče z letadla bez padáku, v zájmu přístupnosti jednoduše neexistují.
© Lula Carvalho – 2016 Paramount Pictures

Zábavný je snímek z šesti důvodů – čtyři obří mluvící želvy a zmutované prase s nosorožcem navrch. Lidští kolegové nesahají těmhle digitálním příšerkám ani po kotníky – nemluvě o tom, že 3D CGI mutanti v roce 2016 jednoduše vypadají víc z tohoto světa než Megan Fox. Na plátně z absolutně nepochopitelného důvodu fungují věci, jako je postava Caseyho Jonese – bachaře, který hned z kraje filmu bez jakéhokoli vysvětlení začne likvidovat ninjapadouchy pomocí puku a hokejky.

Očištěný o spíš průměrný český dabing by film byl místy upřímně vtipný a je škoda, že tvůrci spoustu potenciální srandy obětovali fádním záporákům, jejichž osud snad mohl překvapit želvy, prase, nosorožce, Megan nebo chlápka s hokejkou, ne však kohokoli v kině.☞ PINBACKER
HODNOCENÍ (LK) — Víc mutantí než želví, víc teenage než ninja; Donatello, Leonardo, Michelangelo a Raphael doručili i pro želvím fandomem nepolíbeného diváka takřka snesitelnou podívanou, která se želbohu na téměř dvouhodinové stopáži nedokáže rozhodnout, jestli je pro ty, kdo ještě nesplnili povinnou školní docházku, nebo ty, co je do kina vedou.

4 Jak hodnotíme?

4

Želvy Ninja 2 Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Dave Green

4585.93740

Želvy Ninja 2 / Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows, 2016, celovečerní, 112', US

UvedeČt, 2. červen 2016 — CinemArt

RežieDave Green

ScénářJosh Appelbaum

Hrají Megan Fox, Laura Linney, Stephen Amell, Will Arnett, Alan Ritchson, a další

Další články z kategorie Premiéry:
Více