Pinbacker ~ Premiéry ~ recenze
Sony nechává kočírovat hraný i animovaný akčňák celovečerního panice Jeffa Fowlera, co si bere předlohu v populární videohře pro děti a zpracovává jí s devadesátkovým hereckým esem a tunou CGI pro velké plátno. Výsledkem je bezpohlavní produkt poplatný cílovce a rychlokvašné generaci, která si po prvotních trailerech vyhádala změnu podoby hlavního hrdiny franšízy – totiž modrého vesmírného chlupáče.

Ježek pro nicrecenze napsal

Adam Hencze

dne 12/3/2020

I tak se mu musí nechat fakt, že nad dvěma vtipy se zasměje celé kino – i když vlastně vůbec nesouvisí se zápletkou a jsou do děje vložené jen jako prvoplánové gagy pro instantní rozptýlení. Sony tu striktně sleduje jasný studijní plán, podle kterého se tu recykluje, krade z vlastní garáže (Quicksilver efekt zpomaleného času z X-Menů) a sleduje cestu nejtypičtějších klišé, která brání jakékoliv invenci. Ta zdvižená rákoska nad filmovým tvůrcem je tam vyloženě cítit – ale tak už to prostě s podobnými značkami chodí, zábavní moloch se zkrátka nechce zbytečně spálit přehnanou odvahou, která se nemusí vyplatit. O tomhle přístupu s dopředným počítáním výdělku vypovídá už ona kauza s totálním přepracováním animace a podoby ježka Sonica, kterému se s prvními rendery během několika hodin vysmál prakticky celý internetový svět.
© Paramount Pictures

Zábava pro šestileté děti to ale nepochybně je, mimo arkádovitou strukturu celého dramatu "postava A honí postavu B" se tu generace narozená v desátých letech najde v různých odkazech pro ní všudypřítomné popkultury, od videoher a Fortnite tanečků po over-the-top zpomalovačky a Carreyho přestylizaci – ta opravdu bolí, ostatní by šlo mávnutím ruky přejít. Tohle není pocta legendě Playstationu, to kdeže, jde o vyplivnutý, na milimetry přesně vysoustružený polotovar z obří studijní továrny. Což je ostatně přesně to, co Sony tak nějak mimo anotace a plakáty slíbilo.
🦔 🙄