P

Mimokino, 27. červenec 2021 12:19Čtyři z káry a pesRecenze filmu Rodina na baterky (2021, 114', US)

Rodinka v boji proti zdivočelým robotům se řadí k dalším počinům producentů Lorda a Millera, kteří po veleúspěšném Lego Příběhu (2014) nebo Spidermanovi (2018) pokračují v rodinných tématech. Na rozdíl od předchozích snímků si ale nepomáhají plastovými kostičkami ani známým akčním hrdinou, nýbrž zabředávají přímo do největšího problému dnešní generace: žít online.
Rodina na baterky, 2021, 114', US 2021 SPAI
RECENZE (KS) — Telefony, notebooky, osobní roboti – až tak daleko zachází společnost Pal (čti: Apple), která přetváří vlastní verzi Siri z obrazovek do dráty propleteného těla. Asi nikoho ze čtveřice Mitchellů by během tripu napříč Spojenými státy nenapadlo, že se dokonale naprogramovaný systém vzbouří proti lidem a začne je lákat na wifi zdarma do kapsulí, které je odnesou někam daleko mimo planetu.
2021 SPAI

Na první vidění při závěrečné bitvě a dobrém konci možná nezůstane jedno oko suché, ale na ta další už to působí dost okatě a prvoplánově, což je škoda. Animátoři odvedli kus práce a z Mitchellů se tak stal neobyčejný animák plný efektů a detailů, které občas zacházejí do extrému: ať už svou roztomilostí nebo specifickým humorem. Kromě klasické animace si propůjčují i profláknuté popkulturní pecky, které ale zasáhly především starší ročníky, než jsou dnešní děti. Mai-ai-hii!
2021 SPAI

Ačkoliv by se na první zhlédnutí mohlo zdát, že témata odkazují k boji proti technologiím a ke vztahu otce a dcery, pozornějšímu divákovi neuniknou ani méně nápadné, a přesto důležité maličkosti: třeba NORMÁLNÍ boky animované (hispánské!) mamky nebo to, že je Katie na holky. Obojí je jen a pouze správnou ukázkou toho, jak by měly animáky přetvářet realitu.☞ PINBACKER
HODNOCENÍ (KS) — Hravé, svižné, srandovní!

7 Jak hodnotíme?

7

Rodina na baterky The Mitchells vs. the Machines
Michael Rianda, Jeff Rowe

7787.69781

Rodina na baterky / The Mitchells vs. the Machines, 2021, celovečerní, 114', US

UvedePá, 30. duben 2021 — Netflix

RežieMichael Rianda a Jeff Rowe

ScénářMichael Rianda a Jeff Rowe

ProdukcePhil Lord a Christopher Miller

Hrají Abbi Jacobson, Danny McBride, Maya Rudolph, Michael Rianda, Eric André, a další

Hodnocení zbytku redakce:

6
6
JS —

Další články z kategorie Mimokino:
Více