Pinbacker ~ Mimokino ~ recenze
Rodinka v boji proti zdivočelým robotům se řadí k dalším počinům producentů Lorda a Millera, kteří po veleúspěšném Lego Příběhu (2014) nebo Spidermanovi (2018) pokračují v rodinných tématech. Na rozdíl od předchozích snímků si ale nepomáhají plastovými kostičkami ani známým akčním hrdinou, nýbrž zabředávají přímo do největšího problému dnešní generace: žít online.

Čtyři z káry a pesrecenze napsala

Kristýna Sudková

dne 27/7/2021

Telefony, notebooky, osobní roboti – až tak daleko zachází společnost Pal (čti: Apple), která přetváří vlastní verzi Siri z obrazovek do dráty propleteného těla. Asi nikoho ze čtveřice Mitchellů by během tripu napříč Spojenými státy nenapadlo, že se dokonale naprogramovaný systém vzbouří proti lidem a začne je lákat na wifi zdarma do kapsulí, které je odnesou někam daleko mimo planetu.
2021 SPAI

Na první vidění při závěrečné bitvě a dobrém konci možná nezůstane jedno oko suché, ale na ta další už to působí dost okatě a prvoplánově, což je škoda. Animátoři odvedli kus práce a z Mitchellů se tak stal neobyčejný animák plný efektů a detailů, které občas zacházejí do extrému: ať už svou roztomilostí nebo specifickým humorem. Kromě klasické animace si propůjčují i profláknuté popkulturní pecky, které ale zasáhly především starší ročníky, než jsou dnešní děti. Mai-ai-hii!
2021 SPAI

Ačkoliv by se na první zhlédnutí mohlo zdát, že témata odkazují k boji proti technologiím a ke vztahu otce a dcery, pozornějšímu divákovi neuniknou ani méně nápadné, a přesto důležité maličkosti: třeba NORMÁLNÍ boky animované (hispánské!) mamky nebo to, že je Katie na holky. Obojí je jen a pouze správnou ukázkou toho, jak by měly animáky přetvářet realitu.
Hravé, svižné, srandovní!

Hodnocení zbytku redakce:


trailer 1