Pinbacker ~ Premiéry ~ recenze
Mysleli jsme, že o Annabelle už víme všechno co potřebujeme. Opak je pravdou. Prequeloidní spinoff dostává další prequel, aby se příběh nechutné panenky prohloubil. Nebo nastavil? Za opodstatněnost a hlavně za kvalitu zde ručí David F. Sandberg, šikula zodpovědný za Zhasni a zemřeš. A zhasínání a umírání si ani tentokrát neodpouští...

A zase ta Annabelle!recenze napsal

Jakub Brych

dne 14/8/2017

Upřímně jsem Sandbergovi vůbec nezáviděl. Vyfasovat režii pokračování neúspěšné a nevelebené odnože Wanových Démonů zní jako prácička za trest. Anebo „za test“. Facha, kterou si musíte odkroutit, abyste se prodrali k lákavějším příležitostem. Ať už to bylo tak či onak, náš Švéd zřejmě uspěl. A to „zřejmě“ píši i přes to, že jsem film viděl, jelikož Annabelle 2 je dost rozporuplná, a těžko říct, co si mám myslet o silně pozitivních dojmech ze zahraničí. Čímž nechci říct, že by mě nebavila…
© 2017 Vertical Entertainment

Možná už jsem unavený Wanovou vypiplaností a chytrou hrou s rodinnými vztahy. Možná mi prostě jenom vyhovuje, že Sandberg se téhle estetice lehce vzpírá a nebojí se film semtam ustřelit i o něco lacinějším směrem. A proto chápu i všechny hejtrz. S postavami se moc nemaže a Mirandu Otto si rovnou uklidí kamsi do pokojíku, kde ji člověk celý film takřka nezahlédne. Osiřelé holky jsou až na dvě jenom křoví a milosrdná sestra byla nejspíš rekrutována na soutěži krásy. I lekačky jsou poměrně vousaté a předvídatelné. Jenže Annabelle v některých ohledech z mizivého základu křeše opravdu hodně a Sandberg si svůj plat zaslouží díky pár skvělým nápadům a opět dobré práci se světlem.

Není jich dost na udržení filmu na hladině bez kymácení, na druhé straně to ale vyvažuje odvaha sáhnout i pro hodně nízkou tropu a velmi drze a riskantně ji využít ve svůj prospěch. Scéna se strašákem a vůbec všechno, co se pouští nad trendy subtilní lekačkovou stopu, je potěšující, a překvapí i místy hodně okatá brutalita. Škoda, že to všechno je jen místy.
Annabelle je zkrátka MÍSTY fakt dobrá. Z dnešně rutinní hororoviny Sandberg sem tam vykřeše skvělý moment, nápad, nebo se vytasí s velmi funkční žánrovou prostopášností. Jinak ale schází nekonzistentností zápletky, nedobrou prací s většinou herců a slabým scénářem obecně. Je tam znát ten kumšt, je tam znát to nadšení, ale jen složitě se dere ven. Fanděme Sandbergovi do budoucna, zaslouží si to.