Pinbacker ~ Mimokino ~ recenze
Seriál Stranger Things se stal zlatou lodí Netflixu, který po dvouleté odmlce servíruje v pořadí již třetí výlet do sice malebného, ale proklatě smolného městečka Hawkins. S přibývajícími roky dospívají i dětští hrdinové a hlavní otázka příběhu je jasná: existuje větší zlo než rozbouřené hormony?

Dost divná série Gleerecenze napsal

Jakub Strouhal

dne 7/7/2019

Byly doby, kdy ke štěstí stačilo zavřít čtyři prepubertální kámoše do sklepa, nechat je rozehrát Dračí doupě a hltat bambilion jejich vtipů a narážek, které by nezúčastnění neměli sebemenší šanci pochopit. Nevídaná opravdovost interakce mezi hlavními postavami byla něčím, co jste nikde jinde nemohli vidět. A byla hlavním důvodem, proč bylo tak snadné si seriál zamilovat.

Nejnovější série dokáže trable každodenního života našich hrdinů odvedle poutavě vykreslit i tentokrát. A scény, v nichž je Nancy (Natalia Dyer) vystavena šovinistickému výsměchu svých nadřízených, záběry, ve kterých se Will (Noah Schnapp) snaží v brumbálovském převleku beznadějně udržet iluzi dětství, aby nepřidal na pravdě své osamělosti a bezradnosti, nebo obrazy, v nichž matka tří dětí a nespokojená manželka (Cara Buono) čelí pokušení alespoň jednou upřednostnit sebe samu před rodinou, patří k tomu nejsilnějšímu z celého seriálu.
© Netflix

Se zápletkou a budováním napětí je to o dost horší. První čtyři díly se ještě obstojně drží pravidla, že nejděsivější bývá to, co je očím neviditelné. S přibývající stopáží ale neznámo dostane podobu tuctového smrkance a kontaminuje veškeré náznaky příslibu něčeho mimořádného. Ano, všechno je lesklejší, barevnější a plné ohňostrojů. Jenže v kombinaci s pancéřovým plot armor postav v mnoha momentech až komické. Desetiletá dívka se tak bez šrámu dostane do nejzabezpečenější oblasti na světě (a to jsem jinak všudypřítomný girl empowerment s povděkem hltal), Winona Ryder si zase vesele zapromenáduje nepřátelským územím v uniformě mrtvého sovětského vojáka. Podobnost s postavou Tiny Fey z tragicky nevtipného filmu A zase ti Mupeti! je, doufejme, jen čistě náhodná.
Stranger Things 3, aneb Tajemství chlupatých kolen. Seriál, který se dostal do puberty a navzdory krátkým zábleskům dospělosti neví, jak skrýt nutkání zalíbit se všem, nevyčnívat z davu a pocákat všechno okolo generickým CGI.

Hodnocení zbytku redakce: