P

The Kindness of Strangers

The Kindness of Strangers, 2019, celovečerní, 112', CA/DK/FR/SE

režie Lone Scherfig

HODNOCENÍ (AH, "WOODY ALLEN PO LOBOTOMII" ) — The Kindness Of Strangers mělo zůstat u knižní předlohy – už samotná přítomnost snímku dánské autorky v soutěži a tím pádem nominace na Zlatého Medvěda podkopává serióznost jednoho z největších filmových festivalů vůbec. Dvouhodinové útrpné bloudění a opětovné nacházení několika postaviček, které nemá důvod ani srdce.

3

HODNOCENÍ (JB, "WOODY ALLEN PO LOBOTOMII" ) — Je zbytečné dlouze polemizovat nad hodnotou filmu, který se dere na festival s ambicí primitivně dojímat. Kindness of Strangers je derivátem derivátů městských romancí a má všechny neduhy, kterých by se tvůrce měl po zdravé úvaze vyvarovat. Díky poloslavnému herectvu a kulise New Yorku se tenhle film možná podaří slušně prodat, každá vstupenka nad 20 Kč ale bude předražená.

3

HODNOCENÍ (LK, "WOODY ALLEN PO LOBOTOMII" ) — Těžko říct, proč si nikdo při tvorbě filmu nevšiml, že je takový, jaký je: nefunkční, navzdory obsazení prkenný, navzdory dobré kameře a výpravě neuvěřitelný a nehezký, navzdory tématu divákovi se převážně odcizující, bez kouska jiskry.

2

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci