P

© Ascot Elite Entertainment Group

Muž, který zabil Dona Quijota

Muž, který zabil Dona Quijota / The Man Who Killed Don Quixote, 2018, celovečerní, 132', FR/PT/ES/GB

režie Terry Gilliam

Toby býval idealistickým filmovým studentem. Jeho ztvárnění příběhu Dona Quijota, které natočil v malebné španělské vesnici, mělo obrovský úspěch. Ale to bylo kdysi. Z Tobyho se stal arogantní a cynický režisér reklam. Peníze a sláva ho změnily k nepoznání. A tak zatímco se ve Španělsku snaží dokončit natáčení nové reklamy, užívá si s manželkou svého šéfa. Poté, co se Tobymu dostane do rukou stará kopie jeho studentského filmu, vydává se na místo, kde před mnoha lety svůj opus vytvořil. Zjišťuje, že jeho tehdejší počin měl na obyvatele ospalé vesnice stašlivý vliv. Potkává starého pomateného výrobce obuvi, který se domnívá, že je Don Quijot a Toby jeho Sancho Panza. Toby se ocitá uvězněný v bizarních fantaziích starého pána. Rozlišit realitu od fikce je pro něj stále těžší. V průběhu svých komických a stále více surrealistických dobrodružství je Toby nucen čelit tragickým důsledkům filmu, který navždy změnil naděje a sny malé vesničky. Může Toby získat zpět svou lidskost? Může Don Quijot přežít své šílenství?
HODNOCENÍ (LK, "MUŽ, KTERÝ UŽ MOŽNÁ NEMĚL TOČIT DONA QUIJOTA" ) — Guilliamův Muž je neukázněná, nečitelná, neforemná filmová hmota, v níž sledujeme jeho intenzivní sebeexhibici, jenže po hodině už na ni vlastně ani nejsme zvědaví – a jemu je to jedno.

5

HODNOCENÍ (AH, "MUŽ, KTERÝ UŽ MOŽNÁ NEMĚL TOČIT DONA QUIJOTA" ) — Silnější a slabší Gilliamova období smíchaná v šílené předloze, která je ještě šíleněji (ovšem stále s velkým citem) zfilmována. Několik památných chvil v neskutečném guláši, který zachutná jen správně naladěné menšině.

6

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci