P

© Boris Laewen

U Zlaté rukavice

U Zlaté rukavice / Der Goldene Handschuh, 2019, celovečerní, 110', DE

režie Fatih Akin

Nekompromisní portrét zvráceného psychopatického násilníka ovládaného nenávistí k ženám, sexuální nenasytností a sentimentalitou, ale také sociální studie o odvrácené straně tehdejšího ekonomického zázraku v Německu, kdy jednotlivci zmítáni válečným a poválečným chaosem trpěli naprostým nedostatkem sebedůvěry.
HODNOCENÍ (LK, "STRACH A HNUS V HAMBURKU" ) — Stejně jako se v kině nepouští dětská pornografie, není zvykem pouštět trýznění a zabíjení zoufalých ženských a dělat, že je to vlastně sranda. Není to normální točit, není normální to promítat a není normální se na to dívat. Až bude Fatih Akin příště něco tvořit, měl by se možná zamyslet nad tím, jestli film, od kterého odvrací oči jeho kamarádi pasáci (!), měl vůbec vzniknout.

1

HODNOCENÍ (JB, "STRACH A HNUS V HAMBURKU" ) — Kam se hrabe #justiceforbarb. Zlatá rukavice je hyzdivou procházkou po osudech s pekelnými konci, v nichž není ani ta nejtitěrnější kapka potenciálu pro humor, a tak nelze Akinovi lehkovážnost jeho pojetí odpustit. Být robot, objektivně teď ocením všechno to vypiplané, byť hnusné, a obecně všechno technické, neduševní. Ale jako člověk to nechci ocenit, protože si to za mě ten film nezaslouží.

1

HODNOCENÍ (AH, "STRACH A HNUS V HAMBURKU" ) — 🤮

2

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci