P

Film Europe

Misí Film Europe je evropský film. FILM EUROPE MEDIA COMPANY s týmy v Praze, Bratislavě, Londýně a v Cannes nakupuje, koprodukuje, v kinech, na VoD a DVD distribuuje a ve vlastních televizích vysílá jen evropský film. Do programů českých, slovenských, maďarských a polských kin a festivalů přinesla od roku 2009 více než 200 špičkových filmů.

Od roku 2010 provozuje národní tematické televizní kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V roce 2011 spustila vysílání FILM EUROPE CHANNEL – první evropské filmové televize, s 800 filmy výhradně evropské kinematografie.

V září 2013 otevřela v Bratislavě festivalové KINO FILM EUROPE. V roce 2014 spustila v Čechách a na Slovensku festival francouzského filmu Crème de la Crème a festivalovou přehlídku soutěžních filmů z Cannes, Berlinale a Benátek - Be2Can.V roce 2015 založila přehlídku severských filmů – SCANDI. 

Film Europe je evropským lídrem nákupu, festivalových uvedení, kinodistribuce a televizního vysílání evropského filmu.

Distribuované snímky

7

Bastard Bastarden
Nikolaj Arcel

77.8

Bastard / Bastarden, 2023, celovečerní, 127', DK/DE/NO/SE

V roce 1755 se zchudlý kapitán Ludvig Kahlen vydává dobýt drsné, nehostinné dánské vřesoviště se zdánlivě nemožným cílem: vybudovat tu ve jménu krále kolonii. Výměnou za to pro sebe získá tolik vytoužený šlechtický titul. Jediný vlastník této oblasti, nemilosrdný Frederik de Schinkel, se však arogantně domnívá, že tato země patří jen jemu. Když se de Schinkel dozví, že jeho služebná Anna Barbara a její manžel se utekli ukrýt ke Kahlenovi, privilegovaný a zlomyslný majitel vřesoviště přísahá pomstu a dělá vše pro to, aby kapitána vyhnal. Kahlen se nenechá zastrašit a pustí se do nerovného boje – riskuje nejen svůj život, ale i život rodiny uprchlíků, která se kolem něj shromáždila. Šestý celovečerní film Nikolaje Arcela je vynikající historické drama s řadou předností, z nichž ta nejpřesvědčivější je možná nejméně překvapivá. Je jí charisma staré školy, které z plátna vyzařuje díky Madsi Mikkelsenovi v roli muže, jehož mlčenlivou povahu a drsnou statečnost prověřují snad všechny myslitelné útrapy, které ho v Dánsku 18. století mohly potkat.

RežieNikolaj Arcel

ScénářAnders Thomas Jensen, Nikolaj Arcel a Ida Jessen

ProdukceLouise Vesth

Hrají Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Jacob Lohmann, Søren Malling,a další

7

Nitram
Justin Kurzel

7687.19381

Nitram, 2022, celovečerní, 112', AU

V polovině 90. let žije Nitram se svou matkou a otcem na předměstí v Austrálii. V izolaci a frustrovaný z toho, že není schopen nikam zapadnout. Dokud nečekaně nenalezne blízkou přítelkyni v samotářské dědičce Heleně. Když však tento vztah narazí na tragický konec a Nitramova osamělost a vztek rostou, začíná pomalý sestup, který vede ke katastrofě.

RežieJustin Kurzel

ScénářShaun Grant

ProdukceNick Batzias, Shaun Grant a Virginia Whitwell

Hrají Caleb Landry Jones, Judy Davis, Anthony LaPaglia, Essie Davis, Annabel Marshall-Roth,a další

Alcarràs
Carla Simon Pipó

Alcarràs, 2022, celovečerní, 120', IT/ES

RežieCarla Simon Pipó

ScénářCarla Simon Pipó

ProdukceTono Folguera, Sergi Moreno, Giovanni Pompili a Stefan Schmitz

Hrají Jordi Pujol Dolcet, Anna Otin, Xènia Roset, Albert Bosch, Ainet Jounou,a další

Drii Winter
Michael Koch

Drii Winter, 2022, celovečerní, 137', DE/CH

Anna žije s dcerou v odlehlé alpské vesnici. Láska k Marcovi, který sem přichází pomáhat na farmě, přináší do jejího života nový impulz. Radost z budování společné budoucnosti však začnou kalit Marcovy náhlé výpadky kontroly nad svým chováním… Příběh o lásce vystavené těžké zkoušce i sugestivní pohled na tvrdý život farmářů ve švýcarských Alpách.

RežieMichael Koch

ScénářMichael Koch

ProdukceChristof Neracher

Hrají Michèle Brand, Simon Wisler, Elin Zgraggen,a další

8

V prach se navrátíš 隐入尘烟 Yin ru chen yan
Ruijun Li

8787.69679

V prach se navrátíš / 隐入尘烟 Yin ru chen yan, 2022, celovečerní, 133', CN

Z dohodnutého sňatku nemluvného Železňáka Ma a chromé, neplodné Kuej-jing vyklíčí příkladný vztah plný ohleduplnosti a trpělivosti. Půvabný snímek, zasazený do krajiny sytě žlutých kukuřičných polí a písečných dun, bez špetky sentimentu portrétuje skromné farmářské soužití a zároveň rozkrývá neudržitelnost venkovské idyly v podmínkách modernizující se Číny.

RežieRuijun Li

ScénářRuijun Li

Hrají Renlin Wu, Qing Hai,a další

Navždy mladí Les Amandiers
Valeria Bruni Tedeschi

834744

Navždy mladí / Les Amandiers, 2022, celovečerní, 126', FR/IT

Příběh se odehrává v 80. letech 20. století. Stelle, Victorovi, Adèle, Etiennovi a ostatním ze souboru je dvacet let. Připravují se na přijímací zkoušky do slavné školy, kterou založili Patrice Chéreau a Pierre Romans v divadle Théâtre des Amandiers v Nanterre. Vrhají se po hlavě do života, lásek i hraní. Společně prožijí zlomový životní okamžik i první tragédii.

RežieValeria Bruni Tedeschi

ScénářValeria Bruni Tedeschi, Noémie Lvovsky a Agnès de Sacy

ProdukcePatrick Sobelman a Alexandra Henochsberg

Hrají Louis Garrel, Nadia Tereszkiewicz, Micha Lescot, Vassili Schneider, Alexia Chardard,a další

7

Incroyable mais vrai
Quentin Dupieux

Incroyable mais vrai, 2022, celovečerní, 74', FR

RežieQuentin Dupieux

ScénářQuentin Dupieux

ProdukceThomas Verhaeghe

Hrají Léa Drucker, Benoît Magimel, Anaïs Demoustier, Alain Chabat, Nagisa Morimoto,a další

7

Takové to léto Un été comme ça
Denis Côté

76278

Takové to léto / Un été comme ça, 2022, celovečerní, 137', CA

Tři hypersexuální ženy tráví 26 dní v klidném domě u jezera. Jsou to: Léonie (vážná), Eugénie (impulzivní) a Gaëlle alias Geisha (flirtující). Všechny tři jsou zde dobrovolně. Dohlíží na ně sociální pracovník a nepříliš důvěrná terapeutka. Motto domu zní „hypersexualita není nemoc“. Cílem tohoto experimentu není léčit, ale spíše umožnit upřímné zkoumání různých zkušeností, forem a extrémů touhy. Vše se odehrává v polonahé i plně oblečené poloze, slovně i fyzicky, v představách i v realitě. Skutečnost, že pracovníci projektu jsou, byť ne zasaženi, tak alespoň trochu dojati, není nijak překvapivá a odpovídá pocitům diváků. Na rozdíl od jiných zastánců současné kinematografie se Denisovi Côtému po hitech jako Antologie města duchů nebo Curling daří vytvářet dynamické filmové prostory (kulisy, prostředí, konstelace), v nichž lze prožitky (psychické, fyzické, intelektuální) vnímat jako hru a právě proto je využít ke sledování reality.

RežieDenis Côté

ScénářDenis Côté

ProdukceSylvain Corbeil

Hrají Larissa Corriveau, Laure Giappiconi, Samir Guesmi, Aude Mathieu, Hinde Rabbaj,a další