P

© 2018 Focus Features

BlacKkKlansman

BlacKkKlansman, 2018, celovečerní, 128', US

režie Spike Lee

Ron Stallworth je prvním Afroameričanem v policejním sboru v Colorado Springs. Vždy si přál být agentem v utajení a hned po svém nástupu na oddělení rozjíždí přes telefon infiltraci do místního Ku Klux Klanu. Při osobních setkáních s členy pak používá židovského kolegu Flipa, který se stává Ronovým nastrčeným dvojníkem. Dohromady stvoří perfektní obraz zakomplexovaného rasisty, který to dotáhne až na šéfa místní buňky. V režii Spikea Leeho a produkci Jordana Peela tak na základě skutečných událostí vzniká stylový a provokativní snímek, který připomíná, že historie se vždy opakuje.
HODNOCENÍ (LK, "IS THIS AMERICA?" ) — Pozvolná zábava se skvělými herci a mrazivým poselstvím - hlupáci budou vždycky hlupáci, ale koutky klesají, když berou do rukou zbraně – těší a děsí, ale ani jedno dostatečně intenzivně.

6

HODNOCENÍ (AH, "IS THIS AMERICA?" ) — Jakkoliv je samotný fakt pravdivosti Klansmanova příběhu zajímavý a neskutečný, ostrá stylizace Leeho do kazatele morálky a singulárního pohledu na problematiku mu jeho jinak propracovanou a zábavnou žánrovku kazí. O to víc, že je už v podstatě nasáknutá jeho postoji jako houba, se kterou pak Spike ještě pro jistotu popleská diváka přes obličej.

6

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci