P

© EuropaCorp

Valerian a město tisíce planet

Valerian a město tisíce planet / Valerian and the City of a Thousand Planets, 2017, celovečerní, 129', FR/US

režie Luc Besson

Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevigne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián má se svou kolegyní více, než jen profesionální záměry, neustále ji bombarduje milostnými návrhy. Ale pověst, která jeho vztah k ženám provází a konzervativní postoje Laureline vedou k tomu, že ho neustále odmítá. Na rozkaz velitele (Clive Owen) se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. Alfa je neustále rostoucí metropole, kterou obývají tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit!
HODNOCENÍ (AH, "VALERIAN A MĚSTO TISÍCE TRIKAŘŮ" ) — Místy šílená, místy přes čáru, ale celkově zábavná jízda světy, které by bylo radno prozkoumávat v minisériích, spinoffech a všech těch dalších franšízových formách. Jen s jinými hrdiny a reálným dějem, který byl mohl být alespoň tak zajímavý, jako to vše okolo.

5

HODNOCENÍ (LK, "VALERIAN A MĚSTO TISÍCE TRIKAŘŮ" ) — Jednoduše řečeno je Valerian a Město tisíce planet vizionářská, ale nedotažená práce, která po výtečném startu rychle upadá a už nevstane. Působivé digitální obrazy a nepravděpodobně zdařilé provedení Laureline v podání neherečky Cary Delevigne umožní více než dvouhodinovou stopáž ve zdraví a bdělosti přečkat, oproti vizuálu vysloveně odfláknutá zápletka je ale neodpustitelná a není divu, že podivně zpropagovaný film (vlastně doteď moc nevím, o čem měl být a o čem byl) si na sebe asi jenom tak tak vydělá. Držím pěst.

4

Režie

Scénář

Kamera

Herci