P

Lucasfilm

Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story, 2018, celovečerní, 135', US

režie Ron Howard

Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.
HODNOCENÍ (AH, "WEST WARS" ) — Svižná žánrovka, prvoplánový produkt bez vyššího smyslu, který do epické skládačky nepřispívá – ani nechce. Fragmenty jsou fajn, segmenty rovněž, celek letí pod pás průměru. Rutinní. Pět námětů ze super filmů hňácaných do hliněné koule Star Wars univerza. Glover říká, že je to “fajn letní film” a Han vystřelil první. Tak kde je ten spin-off našeho afro-amerického přítele z Bespinu ve stylu Dannyho parťáků???

6

HODNOCENÍ (LČ, "WEST WARS" ) — Scénárista Lawrence Kasdan přitom není žádným nováčkem: psal už epizody pět a šest, spolupracoval i na scénáři k sedmičce. „Sólovka“ se mu daří podržet jak dík těm několika slovním přestřelkám, které na stole zapomněli Lord s Millerem, tak dík dobře načasovaným twistům. Úlitba fanouškům? Ano. Přesto pachtění se z místa na místo, shánění kreditů na koráb a hraní si na zrádce končí v ten správný moment. Tak, aby alespoň někoho Solo oblafnul.

5

HODNOCENÍ (JB, "WEST WARS" ) — Ač vynucený, stejně jako kolega Rogue One, Solo si mnohem úspěšněji obhajuje svoji existenci hodnotou lidských momentů a uvědomělostí, která se udržela i navzdory kreativním tahanicím. Návdavkové SW filmy zdaleka nejsou na správné cestě, ale směr už teď díky Solovi nastavený mají. Jen příště osobitému vkladu náruč otevřít, a ne mu přidělit jen mikro plácek ve stínu generických šablon. Pak by to mohlo být vážně super.

7

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci