P

© 2016 Columbia Pictures

Pasažéři

Pasažéři / Passengers, 2016, celovečerní, 116', US

režie Morten Tyldum

Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů.
HODNOCENÍ (AH, "PRATT+LAWRENCE VS BOYLE+KUBRICK: THE IMITATION GAME" ) — nah this is shit

4

HODNOCENÍ (LČ, "PRATT+LAWRENCE VS BOYLE+KUBRICK: THE IMITATION GAME" ) — Těžko říct, jak by stejný nápad dopadl v rukou jiného tvůrce: jisté je, že Passengers v současné podobě představují vadný prefabrikát, který chvíli funguje jen proto, aby se za hranicí své životnosti úplně rozpadl. Fanoušci J-Law či Chrise Pratta možná zatlačí nějakou tu slzu (či potlačí vzrušení), v narychlo dořečeném epilogu se ale majestátně tyčí veškerá tupost filmu, která i svátečnímu divákovi vzkazuje, že Passengers netřeba – ani nelze – brát příliš vážně.

4

HODNOCENÍ (JB, "PRATT+LAWRENCE VS BOYLE+KUBRICK: THE IMITATION GAME" ) — Trosečník, Měsíc, Sunshine, a další. Pasažéři mají v pronájmu spoustu fajn prvků ze spousty jiných sci-fi i nesci-fi, vlastní přidanou hodnotou je ale v jejich případě jen pozlacené duo Pratt/Lawrence. Základním předpokladem ke sledování tohohle filmu je otevřená mysl a vypnutý mozek. Potom existuje šance si Pasažéry velmi prostým a oddechovým způsobem užít. A pak na ně dočista zapomenout. Stejně jako zapomenou Chris s J-Law a za pár let to bude ten “fajn úlet”, co si spolu pro srandu střihli. A jako – proč ne...

5

Režie

Scénář

Kamera

Herci