P

© Walt Disney Studios Motion Pictures

Strážci Galaxie Vol. 2

Strážci Galaxie Vol. 2 / Guardians of the Galaxy Vol. 2, 2017, celovečerní, 136', US

režie James Gunn

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel.
HODNOCENÍ (JB, "JAK DOSTAT PLANETU DO POLEPŠOVNY" ) — Ne o moc horší než první díl a pořád sympatická jízda, v tomhle případě se ale humor jaksi moc ztrácí sám v sobě a děj i akční sekvence postrádají sepjetí a vůbec smysl. K dobru se dá přičíst prostředník většině dějových náležitostí drahého blockbusteru, na druhou stranu ale strážcovské křepčení tentokrát nemá takové grády, aby absenci veškerého dalšího obsahu vynahradilo. Všechno se jednou okouká, i ten nejlepší recept, a Marvel by už měl řady opakujících se charakterů náležitě provětrat.

6

HODNOCENÍ (AH, "JAK DOSTAT PLANETU DO POLEPŠOVNY" ) — Nakonec se ta galaxie zase musí zachránit – skrz velkolepou akci stíhají Strážci řešit své sestry a otce, pravidelně doručovat hlášky a s kamennou tváří měnit vážno za ko(s)mické trapno. Upřímně se to z nadpoloviční většiny baští snadno, dobře a rychle – partu sympaticky dobráckých hajzlíků přehrává Bautista a dojde i na Slyovo cameo. Snadno tak zapomenete na fakt, že je to šílená dějová plácaná a koupačka v pro komiks typické klišovité šťávě. Bez popkornu do kina ne-e.

7

HODNOCENÍ (VL, "JAK DOSTAT PLANETU DO POLEPŠOVNY" ) — Ačkoliv je pokračování Guardians of the Galaxy ve všech ohledech zapomenutelné (a to i včetně Awesome mix vol. 2, což je možná největší zklamání), nikde se nedopouští většího přešlapu. Film navíc nakonec splňuje, co od něj studio potřebuje, posouvá totiž Guardians blíž k ke střetu s Thanosem.

6

Režie

Scénář

Kamera

Herci