P

© Doane Gregory

Mrazivá pomsta

Mrazivá pomsta / Cold Pursuit, 2019, celovečerní, 118', CA/NO/GB/US

režie Hans Petter Moland

V Mrazivé pomstě, strhujícím akčním thrilleru plném černého humoru, hraje Liam Neeson Nelse Coxmana, muže od rodiny, jehož klidný život s manželkou (Laura Dern) je obrácen vzhůru nohama, když jim za podivných okolností zemře syn. Nels začne pátrat po pravdě o smrti svého potomka na vlastní pěst a jeho touha po spravedlnosti se rychle změní v krutou mstu. Drogový král přezdívaný Viking (Tom Bateman) postupně záhadně přichází o své zabijáky a Nels se pomalu mění z příkladného občana v chladnokrevného mstitele, který nedovolí ničemu a nikomu, aby mu stál v cestě.
HODNOCENÍ (AH, "PAN PLUHAŘ" ) — Fanoušci chlupatých zdí si přijdou na své, stejně jako fandové skalpistů na sněhu, rogal, svatebních salonů a dětských diet. Neeson se snaží tím, že se moc nesnaží, pak ve filmu asi půl hodiny vůbec není a vy chcete odejít z kinosálu. Za ten bizár to ale vidět snad i stojí.

5

HODNOCENÍ (JB, "PAN PLUHAŘ" ) — Mrazivá pomsta má příliš hluchých pasáží na to, aby se dala všeobecně doporučit. Vidět ji má smysl pouze pro hardcore fanoušky sněhem ověnčených thrillerů, či pro lidi, co by pro trochu bizáru šli světa kraj.

4

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci