P

© Marvel

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War, 2018, celovečerní, 155', US

režie Anthony Russo a Joe Russo

Snímek Avengers: Infinity War završuje neuvěřitelnou desetiletou cestu filmovým světem studia Marvel a přináší na stříbrná plátna nejsmrtonosnější a nejultimátnější válku všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose dřív, než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy.
HODNOCENÍ (AH, "THANOS VRACÍ ÚDER" ) — Hrdinský patos z Avengers, kosmická humoreska od Guardianů, osudovost s Thanosem a vysokooktanová zábava dodaná tím ostatním. Russoovi opět dokazují, že s moderním komiksovým blockbusterem se dá pracovat i na základě jiných výkresů a dramatických plánů.

7

HODNOCENÍ (JB, "THANOS VRACÍ ÚDER" ) — Marvelácký klimax je díkybohu aspoň trochu něco jiného, než by člověk otupělý produkcí studia mohl čekat. Hýří se sice akcí, která ve většině případů padá do škatulky „zapomenutelná“ a „CGI kam se podíváš“, z tohohle balastu ale mocně trčí pilíře emocionálních momentů, které plodí interakce familiárních postav. Jestli MCU něco potřebovalo, byla to přesně Infinity War, která zúročila roky budování světa a napravila táhnoucí se záporácký problém podmanivě fialovým Joshem Brolinem. Po otravném Thorovi, vlažných druhých Strážcích a dobrém, i když schematickém Panterovi je tohle velmi příjemný comeback.

8

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci