P

Miroslav Krobot, 72

Pondělí, 12. listopad 1951
Česká republika

Český divadelní režisér, herec, dramatik, divadelní pedagog, organizátor a manažer, jenž v současné době působí jakožto umělecký vedoucí Dejvického divadla.

Biografie

3

Velká premiéra
Miroslav Krobot

345

Velká premiéra, 2022, celovečerní, 90', CZ

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry.

RežieMiroslav Krobot

ScénářMiroslav Krobot a Lubomír Smékal

ProdukceSilvie Michajlova, Ondřej Zima a Jaroslav Sedláček

Hrají Pavel Šimčík, Iva Janžurová, Iva Pazderková, Klára Melíšková, Jenovéfa Boková,a další

Kdyby radši hořelo
Adam Koloman Rybanský

536.3

Kdyby radši hořelo, 2022, celovečerní, 84', CZ

Obyvatelé vesnice se chystají na Velikonoce, probíhá jarmark, chlapi před hospodou komentují zelené pivo a nebezpečí chemtrails, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet a nikdo si nemůže být jistý, co se vlastně stalo. Lidé jsou nicméně přesvědčeni, že šlo o teroristický čin, a zdá se, že bezpečí vesnice teď závisí na hasičích, jejich odhodlanosti a akci.

RežieAdam Koloman Rybanský

ScénářAdam Koloman Rybanský a Lukáš Csicsely

ProdukcePavel Vácha a Eva Pavlíčková

Hrají Michal Isteník, Miroslav Krobot, Anna Polívková, Vladimír Škultéty, Jiří Vymětal,a další

Kvarteto
Miroslav Krobot

464.9

Kvarteto, 2017, celovečerní, 93', CZ

Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství. Stejně jako usedá rodina zas a znovu u jednoho stolu, scházejí se členové kvarteta tzv. soudobé hudby vždy u dalšího koncertu. Poněkud nesourodá čtveřice v čele se solidně vyhlížejícím, avšak lehce sucharským Robertem (Lukáš Melník), jeho partnerkou atraktivní a rozháranou cellistkou Simonou (Barbora Poláková), extrovertním vtipálkem Tomášem (Jaroslav Plesl) a znalcem historie s přezdívkou Funés (Zdeněk Julina) spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Čas tráví i v legendární hospodě Ponorka v historickém centru svého rodného města, kam chodí také odvázaná „Batrflaj" (Pavlína Štorková) a „dvorní" psychoterapeutka kvarteta Sylva (Lenka Krobotová). Mezi hlavními hrdiny dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden neplánovaný večírek přinese jistou katarzi i radost a s ní vytoužený pocit štěstí.

RežieMiroslav Krobot

ScénářMiroslav Krobot a Lubomír Smékal

ProdukceOndřej Zima

Hrají Barbora Poláková, Jaroslav Plesl, Lukáš Melník, Zdeněk Julina, Lenka Krobotová,a další

Přes kosti mrtvých Pokot
Agnieszka Holland

606.37467

Přes kosti mrtvých / Pokot, 2017, celovečerní, 128', CZ/DE/PL/SK/SE

Skrze energickou a značně excentrickou postavu Janiny Dušejkové, učitelky angličtiny v důchodovém věku, sledujeme  vzrůstající hrůzu malé osady na polsko-českém pohraničí, ve kterém se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky nebo motivu. Hrůza a zděšení z vražd kontrastují s obecným nezájmem, který doprovází masové vybíjení divoké zvěře v právě probíhající lovecké sezóně. Dušejková je nejen milovnicí zvířat, ale také ochránkyní všech divných a 'jiných' obyvatel Kłodzké kotliny, kde se příběh odehrává. Skrze Dušejkovou začínáme v příběhu postupně odhalovat, kdo stojí za prapodivnými vraždami a jak souvisí s vyvražďováním zvěře.

RežieAgnieszka Holland

ScénářAgnieszka Holland a Olga Tokarczuk

ProdukceKrzysztof Zanussi a Janusz Wachala

Hrají Agnieszka Mandat (Janina Duszejko), Wiktor Zborowski (Matoga), Miroslav Krobot (Boros), Jakub Gierszał (Dyzio), Tomasz Kot (Prokurator Swierszczynski),a další

Díra u Hanušovic Nowhere in Moravia
Miroslav Krobot

495.7

Díra u Hanušovic / Nowhere in Moravia, 2014, celovečerní, 102', CZ

Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události..

RežieMiroslav Krobot

ScénářMiroslav Krobot

Hrají Tatiana Dyková, Lenka Krobotová, Ivan Trojan, David Novotný, Jaroslav Plesl,a další