P

© 2014 Warner Bros

Správní chlapi

Správní chlapi / The Nice Guys, 2016, celovečerní, 115', US

režie Shane Black

Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy.
HODNOCENÍ (LČ, "SPRÁVNÍ CHLAPI HODNOTÍ SPRÁVNÉ CHLAPY" ) — I rezignovaný závěr s doutníkem a sklenkou whisky je vlastně vyjádřením poetiky filmu: všechno už tu stokrát bylo, ale proč se na to nevykašlat. A neudělat správnou srandu.

6

HODNOCENÍ (AH, "SPRÁVNÍ CHLAPI HODNOTÍ SPRÁVNÉ CHLAPY" ) — Příště bych dával větší pozor na střílení hlášek v trailerů, hrozí trochu nucenej smích. Moderna obecného nešvaru ještě neznamená, že ho musím použít za každou cenu taky. Určitě si umím představit vystřelit devítkový hodnocení, pokud bych šel do kinosálu s nulovým očekáváním a nepolíben ukázkami. A ta Kim sem z L. A. Přísně tajné zabloudila tak trochu omylem. Hurá do kina!

7

HODNOCENÍ (JB, "SPRÁVNÍ CHLAPI HODNOTÍ SPRÁVNÉ CHLAPY" ) — Kde je hranice mezi prvoplánovým a neprvoplánovým, těžko říct, pocitově ale film tuhle čáru párkrát překročí, a na druhé straně neservíruje ani žádný vyložený klenot s potenciálem slávy na dekády dopředu. Baví dobře, autorsky je jasně vyprofilovaný, jen ten kult z toho asi jen tak nebude. Je to špatně? Vůbec ne. Správní chlapi pořád strčí do kapsy 90% komedií poslední doby a pro Blackovy fandy jsou nutností a požehnáním.

7

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci