P

Warner Bros

LEGO® příběh 2

LEGO® příběh 2 / The Lego Movie 2: The Second Part, 2019, celovečerní, 107', AU/CA/DK/US

režie Mike Mitchell a Trisha Gum

V pokračování úspěšného animovaného filmu LEGO® příběh, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou.
HODNOCENÍ (AH, "PŘÍBĚH, KTERÝ DOSTANETE Z HLAVY" ) — Nevěřil bych, že to řeknu, ale kde jsou ty časy LEGO Batmana, který dokázal na trhlost prvního filmu navázat mnohem líp než teď jeho přímý následovník. Ačkoliv se při pominutí všech latěk prvním filmem nasazených dá dvojka zvládnout, místy i poměrně příjemně, smutný průměr vůkol stále silně čpí. Trojku už s tímhle sešupovým trendem prosím ne, možná ani toho Spider-Mana dál necpat…

5

HODNOCENÍ (AH, "PŘÍBĚH, KTERÝ DOSTANETE Z HLAVY" ) — Lepší animace, víc postaviček, hrátky s multižánry včetně muzikálu... Snaha se cení, ale přesto je pokračování LEGO příběhu tak nějak slabě mimo, v tahu, v tempu, v postavičkách. Od totální zbytečnosti autory dělí povedená linka se zapamatováníhodným závěrem ze světa lidí a dětí.

5

HODNOCENÍ (LK, "PŘÍBĚH, KTERÝ DOSTANETE Z HLAVY" ) — Druhá epizoda plastokostičkové ságy není srovnatelným nástupcem prvního filmu. Děti pobaví a rodiče neznudí, spíš ale doma u televize než jako sebevědomý velkofilm. Extra bod za slušný vtípek proti patriarchátu a za písničky. Škoda přeškoda.

5

Režie

Scénář

Produkce

Herci