P

WB Pictures NEW LINE CINEMA

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz / The Conjuring: The Devil Made Me Do It, 2021, celovečerní, 112', US

režie Michael Chaves

V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz je mrazivým příběhem plným hrůzy, smrti a neznámého zla, které šokuje i zkušené výzkumníky paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovi. Jeden z nejnapínavějších případů jejich skutečné kariéry začal bojem o duši malého chlapce a pokračoval způsobem, kterým si ani jeden z nich nedovedl představit – historicky první obhajobou v americké historii, kde se vrah odvolával na posednutí ďáblem.
HODNOCENÍ (JB, "TAK DÉMONI NĚKOHO ZAJALI UŽ POTŘETÍ" ) — Vrcholem filmu je každá scéna s Johnem Noblem. S ním bych dokázal vidět klidně dvacet spin-offů. Zbytek třetích Démonů se z hlavy vypařil s prvním závěrečným titulkem. Obecně je dobře, když se nelpí na osvědčených postupech a je snaha zajeté franšízy dál inovovat a posunovat. Tenhle posun je ale spíš úkrokem do příkopu u cesty. „Když to není rozbitý, tak to neměň, nebo aspoň chvilku počkej, než to změníš, přinejmenším než najdeš někoho, kdo to umí udělat jinak, ale furt dobře.“

4

HODNOCENÍ (JS, "TAK DÉMONI NĚKOHO ZAJALI UŽ POTŘETÍ" ) — James Wan je pryč a poslední pokusy o vyvolávání duchů připomínají seance vystrašených páťaků, kterým učitelky na školním výletě omylem při dopíjení zabavených flašek zhasly po večerce všechna světla.

2

Režie

Scénář

Kamera

Herci