P

© Warner Bros.

Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná / Ready Player One, 2018, celovečerní, 140', US

režie Steven Spielberg

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde Velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS. Odstartuje tak zběsilý závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení Velikonočního vajíčka rozhodne přidat nenápadný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, nečekaných objevů a nebezpečí.
HODNOCENÍ (AH, "HODY, HODY: VIDEOHRY!" ) — V jádru neskutečně banální, energický a svěží velkohra velkofilm, co sází na prvoplány a povrchnost. Maximální zábava, když přežijete občasný cringe a nefungující postavy. Nejedná se o velkou sekvenci cutscén, i když to tak někdy vypadá – a to ne ve smyšlené Oasis, nýbrž paradoxně v prostředí reality.

6

HODNOCENÍ (LČ, "HODY, HODY: VIDEOHRY!" ) — Bez znalosti všech referencí, kterými je ReadyPlayer One prošpikován, je zredukován na zábavně natočenou selanku. Jeho post-apo svět není ani dost post- ani dost -apo, jeho hrdiny jsou nerdi a jeho záporáky zlí, neschopní dospělí, kteří přišli celou tu hru zastavit. Čím? Reklamama. Jako komentář ideologie ploché, jako představení Olivie Cook coby femme fatale všech LoLkařů, Minecrafťáků a hráčů Fortnite neploché, ale nijaké. Navíc to triko má určitě beze vší ironie. No potěš...

5

Režie

Scénář

Produkce

Kamera

Herci