P

Mindhunter

Mindhunter, 2017, série, 499', US

režie David Fincher, Asif Kapadia, Andrew Douglas a Tobias Lindholm

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě.
HODNOCENÍ (JS, "VĚČNÝ SVIT POSKVRNĚNÝCH MYSLÍ" ) — Bodáte-li nožem do jednoho místa na těle dlouho, je velmi pravděpodobné, že brzy narazíte na kost. A takový náraz bude pořádně bolet. Aby se tak nestalo, musíte zaběhlé postupy sem tam obměňovat. Dokud to dovedete, bude to víc než dobré. A tady se to povedlo.

7

HODNOCENÍ (LČ, "VĚČNÝ SVIT POSKVRNĚNÝCH MYSLÍ" ) — Mindhuntera od dokonalosti dělí málo: preciznější a důslednější studii kriminálních studií aby pohledal. Namísto potoků krve nebo čachrů s nadpřirozenem pěkně vaření mozkových závitů. Zrod policejní psychologie tak, jak ji známe zkrátka nikdy nebyl tak pohlcující. Poslední, nejdůležitější otázkou zůstává: dívá se skutečný Ed Kemper? A pokud ano, je i on „huge fan“?

9

HODNOCENÍ (LČ, "VĚČNÝ SVIT POSKVRNĚNÝCH MYSLÍ" ) — fylejšijo

9

Režie

Scénář

Kamera

Herci