P

© 2015 20th Century Fox

Den nezávislosti: Nový útok

Den nezávislosti: Nový útok / Independence Day - Resurgence, 2016, celovečerní, 120', US

režie Roland Emmerich

Potom, co Den nezávislosti redefinoval velkofilmy, přinese další kapitola globální katastrofu nepředstavitelných rozměrů. Za využití posbírané mimozemské technologie spolupracují pozemské národy na ohromujícím obranném programu, jehož úkolem je ochrana planety. Na bezprecedentní vyspělou sílu mimozemšťanů se připravit nelze. Jedině vynalézavost několika statečných mužů a žen může pozemšťany zachránit před vyhynutím.
HODNOCENÍ (AH, "DUORECKA: IMPOTENCE DAY" ) — Roland pouze potvrzuje fakt, že některá filmová díla by měla zůstat u prvního traileru. Nebyl by svět hezčí, kdyby si fandové jedničky po dvou minutách prďáckých ukázek prostě jen domysleli zbytek?

4

HODNOCENÍ (JB, "DUORECKA: IMPOTENCE DAY" ) — Jaké jsou důvody vzít Nový útok na milost? Pár zábavných scén, pár natuknutách cool momentů ("pozemní" bitka na emzácké lodi), Bill Pullman, Charlotte Gainsbourg (ano vážně tam je...) a pak africký vojenský diktátor. Vlastně poslední zmiňovaný z toho všeho suverénně vychází nejlíp, a kdybych psal návod, jak vylepšit nový Den nezávislosti, bylo by v něm jen to, že hlavní roli dostane diktátor, ostatní postavy se vyškrtnou a půjde jen o konflikty Afričanů a zbylých mimozemšťanů z jedničky v troskách vesmírné lodi. Stoprocentně by to skýtalo víc zábavy než tahle rutinní variace na jedničku. Škoda, Rolande.

5

Režie

Scénář

Kamera

Herci