P

© 2017 Warner Bros.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny / Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, 2018, celovečerní, 134', GB/US

režie David Yates

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou.
HODNOCENÍ (LK, "KREDENC. NAŠE NOVÁ CELEBRITA." ) — Pokud byl tohle nádech, příští díl bude pecka. Už jsem mu vymyslela aji název, a budu strašně ráda, když se očekávání naplní: Všechno, co jste chtěli vědět o Albusi Brumbálovi (ale báli jste se zeptat). Škoda jen, že ho neuváděli po přestávce.

7

HODNOCENÍ (JB, "KREDENC. NAŠE NOVÁ CELEBRITA." ) — Škoda. Grindelwaldovy zločiny mají spoustu solidních momentů a náběh na to, aby důstojně rozvíjely vůbec ne špatně nakousnuté liniie z prvního dílu. Je cítit, že cosi tu je správně, někde hluboko v tom všem tluče reálné fanouškovské srdce. Stačilo by to jenom řádně prošmikat, zjednodušit a zacílit na funkční postavy místo připisování hordy nových. A byl by to určitě super film. Ale takhle nelze než vyřknout diagnózu akutní tvůrčí nesoudnosti s těžkým syndromem blbého blockbusterovství. A doufat, že trojka bude menší hnůj, protože potenciál je pořád veliký.

5

HODNOCENÍ (AH, "KREDENC. NAŠE NOVÁ CELEBRITA." ) — Ukázka další vysokorozpočtové kojby skalních fandů, z nichž pravděpodobně polovina odpadne a dalších filmových instancích se nedožije. Prosím, Warneři, udělejte s tím někdo něco.

5

HODNOCENÍ (LČ, "KREDENC. NAŠE NOVÁ CELEBRITA." ) — Scénář rozrostlejší než Větvík a postav jako na divadle. To jsou dva neduhy Fantastických zvířat, které by lehko daly zapomenout osobní kouzlo předešlého dílu. Nestalo se. I když hlavní postavy a staří známí vytváří jakýsi dojem světa, nevýrazná Paříž zastoupená obligátní (digitální) Eiffelovkou a ukvapené slepování dvou, tří dějových linek vytváří dojem nepodařeného pouťového triku. Snad se na další tři (achjo) díly Rowlingová vzpamatuje. Jinak to bude na pěst.

4

Režie

Scénář

Kamera

Herci