P

Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít / Fantastic Beasts and Where to Find Them, 2016, celovečerní, 133', GB/US

režie David Yates

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku?
HODNOCENÍ (LK, "FANTASTICKÁ FRANŠÍZA A JAK JI ZPENĚŽIT" ) — ~SEDUM!~ Život je příliš krátký na to, abyste nešli na nového Pottera. Kdo říká něco jiného, ten kecá. Accio popcorn! Ehrm.

7

HODNOCENÍ (AH, "FANTASTICKÁ FRANŠÍZA A JAK JI ZPENĚŽIT" ) — Yates baví na první dobrou publikum všeho věku, pod kouzelnickou slupkou mu ale film vypadává z ruky a dramaturgických přešlapů se stopáží lineárně přibývá. Jestliže vychtěná chemie mezi hlavními hrdiny funguje tak nějak napůl, o přesvědčivost děje a vedlejších postav se už ani polemizovat nedá. Mrhání potenciály potterovských světů, směřující k dalšímu epickému konklužé s Grindelwaldem – na druhou stranu.. souboj Brumbála s Gellertem na pozadí náckovské bitvy o Berlín? Accio Hitler? Sem s tím!

5

HODNOCENÍ (JB, "FANTASTICKÁ FRANŠÍZA A JAK JI ZPENĚŽIT" ) — Upřímně, bylo fajn se vrátit. Magie potterovského světa pořád funguje a J.K. ji možná na filmovém plátně trochu neohrabaně, ale rozhodně úspěšně oživuje. Fantastická zvířata jsou sama o sobě veskrze průměrným filmem, který má šanci uhranout v podstatě jenom fanoušky, tudíž těžko hodnotit objektivně. Na konci jsem byl dojat.

7

Režie

Scénář

Kamera

Herci