P

Orel Eddie

Orel Eddie / Eddie the Eagle, 2016, celovečerní, 106', DE/GB/US

režie Dexter Fletcher

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích…
HODNOCENÍ (JB, "OREL EDDIE VE STOPÁCH KOKOSŮ NA SNĚHU" ) — Pravda je taková, že Orel Eddie je na první pohled od Kokosů na sněhu rozeznatelný víceméně jen barvou pleti. Bližší ohledání naštěstí odhalí spoustu skvělé filmařiny, vyvážený a sympatický humor a kupu upřímných emocí. Dokumentární hodnota filmu je diskutabilní, ale na tom nesejde, Orel Eddie má vynikajícího Egertona v ladné souhře s Jackmanem a ve všech stěžejních oblastech funguje. Šablonovitost je odpustitelná víc než snadno, kdo na konci nebude ronit slzy, nemá srdce.

P.S.: Malá vlastenecká zajímavost na okraj – čeští skokani na rozdíl od Eddieho tehdy v Calgary zabodovali – odvezli si dvě stříbrné medaile.

7

Režie

Scénář

Herci