P

© 2018 Warner Bros

Aquaman

Aquaman, 2018, celovečerní, 143', AU/US

režie James Wan

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zda-li je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem.
HODNOCENÍ (AH, "JAK VYCVIČIT KAPRA" ) — Nemyslíš, zaplatíš. Učebnicový příklad velkých peněz a hodně počítačem generované muziky – vše ostatní nefunguje a nemá smysl se zaobírat důvody, proč. Momoa a Heard jsou diptych hereckého zoufalství, na druhou stranu je Aquaman nejzábavnější v momentech, kdy spolu tvoří květinovou reklamu konzumací Roseburgeru nebo když u bitky o trůn ála Black Panther sledujeme onu obří bubnující chobotnici. Bravo, Warneři, tohle jsme na plátně ještě vskutku neviděli. Zápas válečných krevet s Krakenem je sice pokleslou, ale pořád zábavou.

5

HODNOCENÍ (JB, "JAK VYCVIČIT KAPRA" ) — Aquaman by nejlíp udělal, kdyby se vykašlal na budování rozmáchlé mytologie, a radši naladil všednější notu, na škále od poflakování se v baru po maximálně záchranu rozmanitých druhů plavidel a šarvátek s rozmanitými druhy pirátů. DCEU bohužel slevuje příliš málo z klasického prostopášného mustru a ubíjí většinu potenciálu pro lidštější podívanou ještě klasičtější hrou na osudovost a CGI běsem. Díkybohu za tu trochu naivity a neobratné osobitosti kdesi vespod.

6

Režie

Scénář

Produkce

Herci