P

Erik Hemmendorff, 51

Sobota, 14. duben 1973
Švédsko

Biografie

7

Trojúhelník smutku Sans filtre
Ruben Östlund

7747.37263

Trojúhelník smutku / Sans filtre, 2022, celovečerní, 142', FR/DE/SE/GB

Pár modelů, Carl (Harris Dickinson) a Yaya (Charlbi Dean Kriek), je pozván na luxusní plavbu. Když se jachta potopí, ocitnou se na opuštěném ostrově se skupinou miliardářů a uklízečkou. V boji o přežití se převrací zavedená hierarchie, protože uklízečka je jediná, kdo umí rybařit...

RežieRuben Östlund

ScénářRuben Östlund

ProdukcePhilippe Bober a Erik Hemmendorff

Hrají Woody Harrelson, Harris Dickinson, Charlbi Dean Kriek, Oliver Ford Davies, Zlatko Buric,a další

8

Rozkoš Pleasure
Ninja Thyberg

8626.48875

Rozkoš / Pleasure, 2021, celovečerní, 105', FR/NL/SE

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný.

RežieNinja Thyberg

ScénářPeter Modestij a Ninja Thyberg

ProdukceSarah Goldberger, Erik Hemmendorff, Eliza Jones a Markus Waltå

Hrají Sofia Kappel, Revika Anne Reustle, Eva Melander, Evelyn Claire, Casey Calvert,a další

Neznámý člověk Fraemling
Mikel Cee Karlsson

586.3

Neznámý člověk / Fraemling, 2019, celovečerní, 100', FI/SE

Režisér filmu Mikel a hlavní hrdina Mathias jsou kamarády od dětství, přesto s odstupem času ten první o druhém zjišťuje, že ho vlastně nezná. O zběsilých okolnostech vedoucích až na osudové scestí se rozhodnou společně natočit dokumentární rekonstrukci, měnící se ve velmi osobní portrét člověka, který byl proti své vůli nucen vést dva životy, přičemž mezi nimi je hranice stejně tenká jako mezi obětí a pachatelem v bezohledném podsvětí. Více než kriminální pozadí poutá pozornost úporná snaha člověka strhávaného spirálou vážných problémů udržet před ostatními zdání spokojeného a vyrovnaného života.

RežieMikel Cee Karlsson

ScénářMikel Cee Karlsson

ProdukceErik Hemmendorff

Hrají Ulf Stenberg, Arvin Kananian, Leif Edlund Johansson,a další

8

Čtverec The Square
Ruben Östlund

8727.18573

Čtverec / The Square, 2017, celovečerní, 142', DK/FR/DE/SE

Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum ideální strategii, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit. Jenže pak Cristian při bizarní formě kapesní krádeže přijde o peněženku a mobil a jeden z jeho podřízených vymyslí geniální způsob, jak je získat zpět. Cristian se jako obvykle nedokáže soustředit na nic jiného než sám na sebe. A podobně jako celá švédská společnost se i konceptuální výstava začíná utápět v bizarním zmatku, který definuje napětí mezi liberálními hodnotami, egoismem a sobectvím. Vítejte ve čtverci jménem současná Evropa.

RežieRuben Östlund

ScénářRuben Östlund

ProdukceErik Hemmendorff

Hrají Claes Bang (Christian), Elisabeth Moss (Anne), Dominic West (Julian), Terry Notary (Oleg), Sofie Hamilton (lupič),a další