P

Claire Mathon

Francie

Biografie

4

Spencer
Pablo Larraín

4566.68376

Spencer, 2021, celovečerní, 111', CL/DE/GB/US

Manželství princezny Diany (Kristen Stewart) a prince Charlese (Jack Farthing) už dávno vychladlo. Ačkoli se množí zvěsti o záletech a rozvodu, na vánoční oslavy na královnině panství Sandringham je nařízen klid. Jí se a popíjí, střílí se a loví. Diana se ve světě high society vyzná. Ale tentokrát bude všechno úplně jinak... Film Spencer je imaginací toho, co se mohlo během těch několika osudových dnů stát.

RežiePablo Larraín

ScénářSteven Knight

ProdukcePablo Larraín, Juan de Dios Larraín, Jonas Dornbach, Janine Jackowski a Paul Webster

Hrají Kristen Stewart, Sally Hawkins, Jack Farthing, Sean Harris, Timothy Spall,a další

9

Portrét dívky v plamenech Portrait de la jeune fille en feu
Céline Sciamma

9798.19795

Portrét dívky v plamenech / Portrait de la jeune fille en feu, 2019, celovečerní, 119', FR

Bretaň, Francie,  rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala do Milána. Héloise domluvenému manželství vzdoruje tím, že se odmítá nechat portrétovat, Marianne proto hraje roli najaté společnice a maluje svůj objekt po večerech zpaměti. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody.

RežieCéline Sciamma

ScénářCéline Sciamma

ProdukceVéronique Cayla a Bénédicte Couvreur

Hrají Valeria Golino (La Comtesse), Adèle Haenel (Héloïse), Noémie Merlant (Marianne), Luàna Bajrami (Sophie), Armande Boulanger,a další

8

Atlantique
Mati Diop

8616.79685

Atlantique, 2019, celovečerní, 104', BE/FR/SN

V předměstí Dakaru se dělníci pracující na futuristické stavbě rozhodnou nečekat na doplacení mzdy a vydávají se na strastiplnou cestu na moři za lepší budoucností. Mezi nimi je Souleiman, milenec Ady, kterou již rodina přislíbila jinému muži.

RežieMati Diop

ScénářMati Diop a Olivier Demangel

Hrají Mame Bineta Sane, Amadou Mbow, Ibrahima M'Baye, Abdou Balde, Aminata Kane,a další