Pinbacker ~ Simon Pegg

Simon Pegg, 50
☀ Sobota, 14. únor 1970

a

vlastním jménem Simon John Beckingham (* 14. února 1970, Gloucester, Anglie, Spojené království) je britský herec-komik a scenárista.

Pochází z rodiny jazzového hudebníka Johna Heryho Beckinghama, matka Rosemary byla státní zaměstnankyní. Po studiích anglické literatury na Stratford Upon Avon College studoval na Universitě v Bristolu.

Mezi jeho nejvýznamnější účinkování patří role ve filmech Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení nebo sitcom Spaced z roku 1999. V roce 2009 ztvárnil postavu Montgomeryho Scotta ve snímku Star Trek, kterou si zopakoval i v následujícím filmu Star Trek: Do temnoty (2013).

Jeho hlavní práce vznikly ve spolupráci s Nickem Frostem, Jessicou Hynesovou, Dylanem Moranem a Edgarem Wrightem. Patří mezi nejlepších přátele herce Davida Schwimmera, se kterým pracoval Bratrstvu neohrožených nebo na snímku Nula od nuly pojde, jeho velkým kamarádem je i Nick Frost. V roce 2008 si zahrál hlavní roli ve snímku Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám po boku Kirsten Dunstové. Wikipedia