P

Severská filmová zima

Jsme skupinka lidí, kterou spojuje zájem o severské filmy. Naším cílem je jejich zprostředkování českým divákům, neboť si myslíme, že severská kinematografie je svým způsobem jedinečná, ale přesto zde v porovnání s kinematografií jiných zemí stále poněkud méně zastoupená.

Naší hlavní náplní je realizace filmových promítání v různých českých městech. Jedná se většinou o několikadenní přehlídky, ve kterých se snažíme o rovnoměrné zastoupení jednotlivých zemí a zároveň i žánrů. 

Cílem naší činnosti je též umožnit komunitě neslyšících podílet se plnohodnotně na kulturním životě většinové společnosti, a za tím účelem filmy opatřujeme speciálně upravenými titulky.


Rovněž sledujeme novinky a aktuality ve světě severského filmu, jak premiéry u nás i v zahraničí, tak i premiéry na DVD, zastoupení severské kinematografie na festivalech, ale také severské filmy v týdenních programech našich televizí.  

Pro případné zájemce o promítání také uveřejňujeme na našich stránkách databázi filmů s námi přeloženými titulky do češtiny. Pokud byste měli zájem promítat některé z uvedených filmů, neváhejte nás kontaktovat. Pokusíme se najít řešení.

Severský filmový klub, z.s.
Jagellonská 6
130 00 Praha 3
IČO: 22860291
DIČ: CZ22860291

Ročníky

Thu
Feb
9
Wed
Feb
15

7 SFZ

Pomsta

Uvedené snímky