P

Severská filmová lekce

Film Europe Media Company s pobočkami v Praze, Bratislavě, Londýně a v Cannes je filmovou distribuční společností, která přináší špičkové festivalové filmy do českých a slovenských kin, na VOD, DVD i na vlastní TV kanály. Provozuje Festival Cinema Channel HD, který přináší aktuální snímky z nejprestižnějších evropských filmových festivalů a Film Europe Channel HD – ojedinělý televizní projekt, který systematicky mapuje kinematografii z každé země Evropy, a to v původním znění s titulky, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a bez reklam. Vydává prémiovou DVD edici Festival 12, provázanou sérii, jejíž součástí jsou i filmové studie, umožňující divákovi orientovat se v trendech a osobnostech festivalové kinematografie. Každoročně pořádá tematické přehlídky Scandi – severskou filmovou lekci současných skandinávských filmů, Crème de la Crème – výběr toho nejlepšího z nových francouzských filmových titulů, Weird Europe – přehlídku bizarních artových filmů z celé Evropy a Be2Can – přehlídku oceněných filmů z Berlinále, Benátek a Cannes.

Ročníky

Thu
Feb
1
Sun
Feb
4

2018 SCANDI

Wed
Jan
18
Sun
Jan
22

2017 SCANDI

Sámská krev

Uvedené snímky

Sámská krev Sameblod
Amanda Kernell

757.39779

Sámská krev / Sameblod, 2016, celovečerní, 110', DK/NO/SE

Elle Marje je čtrnáct a ve své sámské komunitě se stará o soby. Když na vlastní kůži zažívá rasismus typický pro třicátá léta a v internátní škole je posuzována na základě své etnické minulosti, zatouží po jiném životě. Aby ho dosáhla, musí si najít novou identitu a zpřetrhat všechna pouta se svou rodinou a kulturou.

RežieAmanda Kernell

ScénářAmanda Kernell

Hrají Lene Cecilia Sparrok (Elle Marja), Mia Sparrok (Njenna), Maj Doris Rimpi (Elle Marja), Julius Fleischanderl (Niklas), Olle Sarri (Olle),a další