Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Unikátní letní festival pro filmové fajnšmekry vznikl v roce 1963, původně jako akce pro lektory a členy filmových klubů. Postupem času se začal rozrůstat a plnit v normalizačním Československu nezastupitelnou roli místa setkávání s alternativními filmy i názory. Akce se do roku 1989 potýkala s hrozbou zákazu ze strany komunistické moci, což v kruzích filmových nadšenců přispívalo k utužování jejího kultu.

Po sametové revoluci se Letní filmová škola v roce 1993 proměnila v akci otevřenou nejširší veřejnosti. Rozšířil se počet promítaných filmů, zvýšil se počet festivalových hostů, diskusí, přednášek a masterclassů. Důležitou roli začíná hrát i bohatý doprovodný program v podobě koncertů, divadel či literárních čtení. Od devadesátých let Uherské Hradiště hostilo taková jména světové kinematografie, jakými jsou Terry Gilliam, Aki Kaurismaki či Emir Kusturica.

Letní filmová škola už více než čtyři desítky let platí za jednu z nejzásadnějších kulturních akcí léta.

43rd

LFŠ JE LÉTO
Festival, který vám dá jedinečnou možnost zažít prázdniny jinak. Město Uherské Hradiště, které vám otevře svou náruč a jen tak vás nepustí. Lidé, s nimiž budete sdílet tisíce zážitků.

LFŠ JE FILM
Festival, který vám dá jedinečnou možnost vidět filmy, co nikde jinde neuvidíte. Místo, kde můžete podniknout nekonečně filmových cest prostorem a časem. Lidé, s nimiž budete moci objevit sebe sama skrz film.

LFŠ JE ŠKOLA
Festival, který vám dá jedinečnou možnost přemýšlet o filmech jinak. Místo, kde dostanete manuál k filmovému poznávání. Lidé, s nimiž budete naslouchat, uvažovat a diskutovat.