P

Steven Yeun, 40

Středa, 21. prosinec 1983
Jižní Korea

Steven Yeun (* 21. prosince 1983) je korejsko-americký herec. V současné době ztvrárňuje roli Glenna v televizním seriálu od AMC, Živí mrtví. Mimo Živí mrtví si také v roce 2010 zahrál ve vysoce hodnoceném americkém sitkomu Teorie velkého třesku bývalého spolubydlícího Sheldona Coopera, Sebastiana. Také daboval pro video hru Crysis.

Biografie

7

Nene Nope
Jordan Peele

7606.88377

Nene / Nope, 2022, celovečerní, 135', US

Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo „cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. Zjevné je jen to, že to, co se děje v okolí malé koňské farmy, na níž OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer) žijí, je čím dál znepokojivější a nabírá to na obrátkách. Zatímco oči senzacechtivých amatérských ufologů a záhadologů se upírají k nebi ve snaze alespoň krátce zahlédnout kousek létajícího talíře, Haywoodovi klopí zraky k zemi. Kdo se na ně nedívá, toho přece neunesou. Nebo že by pravidla neplatila?

RežieJordan Peele

ScénářJordan Peele

ProdukceIan Cooper a Jordan Peele

Hrají Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Steven Yeun, Michael Wincott, Barbie Ferreira,a další

10

Vzplanutí 버닝
Chang-dong Lee

10747.59590

Vzplanutí / 버닝, 2018, celovečerní, 148', KR

Během jedné donášky potkává Jong-su přítelkyni z dětství Hae-mi. Dívka právě odjíždí do Afriky a poprosí Jong-sua, aby jí pohlídal kočku. Nadšený z náhodného setkání po letech, Jong-su se těší na její návrat a sní o společném vztahu. Hae-mi se ale z cesty nevrací sama a mladík se stává nechtěným účastníkem zvláštního milostného trojúhelníku.

RežieChang-dong Lee

ScénářChang-dong Lee a Jeong-mi Oh

ProdukceChang-dong Lee

Hrají Ah-in Yoo (Lee Jong-soo), Steven Yeun (Ben), Jong-seo Jun (Shin Hae-mi), Soo-kyeong Kim (Yeon-joo), Seungho Choi (Lee Yong-seok),a další

Sorry to Bother You
Boots Riley

606.99380

Sorry to Bother You, 2018, celovečerní, 105', US

In an alternate present-day version of Oakland, black telemarketer Cassius Green discovers a magical key to professional success - which propels him into a macabre universe.

RežieBoots Riley

ScénářBoots Riley

ProdukceNina Yang Bongiovi, Jonathan Duffy, Forest Whitaker a Kelly Williams

Hrají Lakeith Stanfield (Cassius 'Cash' Green), Tessa Thompson (Detroit), Armie Hammer (Steve Lift), Terry Crews (Sergio Green, Cassius's uncle), Steven Yeun (Squeeze),a další