P

Rami Malek, 42

Úterý, 12. květen 1981
Spojené státy

Americký herec. Studoval herectví na Evansvillské univerzitě. Jeho hollywoodská kariéra začala na hostujících rolích v několika televizních pořadech. Dále jeho celovečerní hraný debut Noc v muzeu (Night at the Museum, 2006). Pravidelně se také objevoval v seriálu Rodinná válka na TV FOX (2005-2007) a také v seriálu Pacifik na HBO (2010). Malek se také objevil ve filmu Larry Crowne (2011) a některých částech filmu Mistr Paula Thomase Andersona (2012). Hrál i v poslední části Twilight Sága (2012). V roce 2013 se objevil v nezávislých filmech Ain´t Them Bodies Saints. Záhrál si také v epizodách některých seriálů jako např.: Medium, Gilmorova děvčata a 24 hodin - zde si zahrál postavu sebevražedného atentátníka Marcose Al-Zacara. Nahrával také dabing k postavě Josh ze hry Until Dawn (2015). Wikipedia

Biografie

Oppenheimer
Christopher Nolan

Oppenheimer, 2023, celovečerní, GB/US

Příběh amerického fyzika J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy), vedoucího laboratoře v Los Alamos a projektu Manhattan, který vedl k vynálezu atomové bomby.

RežieChristopher Nolan

ScénářChristopher Nolan

ProdukceChristopher Nolan, Emma Thomas a Charles Roven

Hrají Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh,a další

Amsterdam
David O. Russell

576.13248

Amsterdam, 2022, celovečerní, 135', US

Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii.

RežieDavid O. Russell

ScénářDavid O. Russell

ProdukceDavid O. Russell, Matthew Budman a Anthony Katagas

Hrají Christian Bale (Burt Berendsen), Margot Robbie (Valerie Voze), John David Washington (Harold Woodman), Anya Taylor-Joy (Libby Voze), Timothy Olyphant (Taron Milfax),a další

Není čas zemřít No Time to Die
Cary Joji Fukunaga

757.38368

Není čas zemřít / No Time to Die, 2020, celovečerní, 163', GB/US

James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií.

RežieCary Joji Fukunaga

ScénářJohn Hodge, Robert Wade, Scott Z. Burns a Phoebe Waller-Bridge

ProdukceBarbara Broccoli a Michael G. Wilson

Hrají Daniel Craig (James Bond), Rami Malek (Safin), Ana de Armas (Paloma), Ralph Fiennes (M), Ben Whishaw (Q),a další

6

Bohemian Rhapsody
Bryan Singer, Dexter Fletcher

6887.96049

Bohemian Rhapsody, 2018, celovečerní, 134', GB/US

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

RežieBryan Singer a Dexter Fletcher

ScénářPeter Morgan, Stephen J. Rivele, Christopher Wilkinson a Anthony McCarten

Hrají Rami Malek (Freddie Mercury), Joseph Mazzello (John Deacon), Gwilym Lee (Brian May), Ben Hardy (John Deacon), Allen Leech (Paul Prenter),a další

Buster's Mal Heart
Sarah Adina Smith

636.17063

Buster's Mal Heart, 2016, celovečerní, 96', CA

In this bold thriller spiked with dark humor, Rami Malek (Mr. Robot) is a family man whose chance encounter with a conspiracy-obsessed drifter leaves him on the run from the police and an impending event known as The Inversion.

RežieSarah Adina Smith

ScénářSarah Adina Smith

Hrají Rami Malek (Buster), DJ Qualls (Brown), Kate Lyn Sheil (Marty), Lin Shaye (Pauline), Toby Huss (Winston),a další

Mistr The Master
Paul Thomas Anderson

667.18586

Mistr / The Master, 2012, celovečerní, 144', US

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr", je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby" podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.

RežiePaul Thomas Anderson

ScénářPaul Thomas Anderson

Hrají Joaquin Phoenix (Freddie Quell), Philip Seymour Hoffman (Lancaster Dodd), Amy Adams (Peggy Dodd), Laura Dern (Helen Sullivan), Lena Endre (Mrs. Solstad),a další