P

Olmo Omerzu, 39

Sobota, 24. listopad 1984
Slovinsko

Slovinský režisér. Živil se jako vydavatel komiksového časopisu Stripburger a spolupracoval na mnoha evropských výstavách komiksu. Mezi lety 2004 až 2011 studoval pražskou FAMU. Na Cenách české filmové kritiky 2012 získal cenu pro objev roku. Wikipedia

Biografie

Atlas ptáků
Olmo Omerzu

57

Atlas ptáků, 2021, celovečerní, 92', CZ/SK/SI

Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz.

RežieOlmo Omerzu

ScénářOlmo Omerzu a Petr Pýcha

ProdukceJiří Konečný

Hrají Miroslav Donutil, Alena Mihulová, Martin Pechlát, Eliška Křenková, Vojtěch Kotek,a další

Všechno bude
Olmo Omerzu

596.59079

Všechno bude, 2018, celovečerní, 85', CZ

Rošťácky sebejistý Mára a trochu podivínský Heduš vyjíždějí do promrzlé krajiny za dobrodružstvím, jak jinak než autem. Vždyť Márovi zanedlouho bude patnáct. Road movie o mouchách, které občas vylézají i v zimě, na policejní stanici končící příběh o nepopsatelném poutu klučičího přátelství, o nezkrotné touze něco zažít, i když přesně nevíte co.

RežieOlmo Omerzu

ScénářPetr Pýcha

ProdukceJiří Konečný

Hrají Tomáš Mrvík (Mára), Jan František Uher (Heduš), Eliška Křenková, Lenka Vlasáková, Martin Pechlát,a další

7

Rodinný film
Olmo Omerzu

7596.3

Rodinný film, 2015, celovečerní, 95', CZ

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dvě dospívající děti, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu" vstoupí další, nečekaně dramatická událost?

RežieOlmo Omerzu

ScénářOlmo Omerzu

Hrají Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková, Martin Pechlát, Eliška Křenková,a další