P

Michel Merkt, 51

Neděle, 19. listopad 1972
Německo

Biografie

Rimini
Ulrich Seidl

Rimini, 2022, celovečerní, 114', AT/FR/DE/IT

RežieUlrich Seidl

ScénářUlrich Seidl a Veronika Franz

ProdukcePhilippe Bober, Michel Merkt a Ulrich Seidl

Hrají Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini,a další

7

Benedetta
Paul Verhoeven

7666.78473

Benedetta, 2021, celovečerní, 127', FR/NL

Schopnost konat zázraky vynese charismatické Benedettě (Virginie Efira) koncem 17. století výsadní postavení v toskánském klášteře. Když její slabost pro mladou a živelnou Bartolomeu přeroste v nespoutanou vášeň, začíná hra plná intrik sahající do vyšších pater italské církve. Erotické drama legendárního Paula Verhoevena (Základní instinkt), natočené podle skutečného příběhu, si v hlavní soutěži festivalu v Cannes vysloužilo pro svou odvážnost bouřlivé reakce diváků i kritiků.

RežiePaul Verhoeven

ScénářPaul Verhoeven a David Birke

ProdukceSaïd Ben Saïd, Michel Merkt a Jérôme Seydoux

Hrají Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson, Olivier Rabourdin,a další

The Death and Life of John F. Donovan
Xavier Dolan

The Death and Life of John F. Donovan, 2018, celovečerní, 127', CA

A decade after the death of an American TV star, a young actor reminisces the written correspondence he shared with him, as well as the impact those letters had on both their lives.

RežieXavier Dolan

ScénářXavier Dolan a Jacob Tierney

ProdukceMichel Merkt

Hrají Kit Harington (John F. Donovan), Jacob Tremblay (Rupert Turner), Natalie Portman (Sam Turner), Susan Sarandon (Grace Donovan), Thandie Newton (Audrey Newhouse),a další

4

The Sisters Brothers
Jacques Audiard

4696.98778

The Sisters Brothers, 2018, celovečerní, 121', FR/RO/ES/US

Obávané zabijácké duo bratrů Sestereových pronásleduje zlatokopa Hermanna Warma, který se odvážil okrást jejich šéfa, kriminálního kmotra Komodora. Cestou plnou nečekaných překážek začne hloubavý Eli poprvé ve svém životě přemýšlet o tom, zda peníze není možné vydělat i způsobem, který nezahrnuje zabíjení lidí. Zábavná westernová odysea z dob zlaté horečky je prvním anglicky mluveným filmem francouzského režiséra Jacquese Audiarda.

RežieJacques Audiard

ScénářJacques Audiard

ProdukceMichel Merkt, Alison Dickey, John C. Reilly, Michael De Luca a Pascal Caucheteux

Hrají Jake Gyllenhaal (Morris), Joaquin Phoenix (Charlie Sisters), John C. Reilly (Eli Sisters), Rutger Hauer (Commodore), Riz Ahmed (Hermann Kermit Warm),a další

Měsíc Jupitera Jupiter's Moon
Kornél Mundruczó

636.15056

Měsíc Jupitera / Jupiter's Moon, 2017, celovečerní, 129', FR/DE/HU

Napínavý thriller z blízké budoucnosti vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu policejní kulkou k vlastnímu překvapení zjišťuje, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích, a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám. Dynamická kamera i překvapivý způsob vyprávění dodávají univerzálnímu podobenství o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí velmi současný rozměr. Miláček festivalu v Cannes, režisér Kornél Mundruczó, vizuálně působivým opusem potvrzuje svoji vizionářskou pověst.

RežieKornél Mundruczó

ScénářKornél Mundruczó a Kata Wéber

ProdukceViktória Petrányi a Michel Merkt

Hrají Zsombor Jéger, Merab Ninidze, György Cserhalmi, Mónika Balsai, Sándor Terhes,a další

Foxtrot
Samuel Maoz

747.29488

Foxtrot, 2017, celovečerní, 108', FR/DE/IL/CH

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud, který se po cestě líně prochází sem a tam. Mladé vojáky vytrhne z nudy až nečekaná událost s fatálními následky. Jonathanovi rodiče se mezitím v Tel-Avivu snaží vyrovnat s tragickou zprávou a zjistit, co se vlastně kdesi v poušti odehrává. Snímek Foxtrot zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemným humorem. Díky svému protiválečnému vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi silné kontroverze.

RežieSamuel Maoz

ScénářSamuel Maoz

ProdukceViola Fügen, Cédomir Kolar, Eitan Mansuri a Michel Merkt

Hrají Lior Ashkenazi (Michael Feldmann), Sarah Adler (Daphna Feldmann), Yehuda Almagor (Avigdor), Shira Haas (Alma), Irit Kaplan,a další

8

Western
Valeska Grisebach

8717.09681

Western, 2017, celovečerní, 119', AT/BG/DE

Klasickému dramatu na hony vzdálený Western se odehrává na bulharsko-řeckém pomezí v komunitě německých stavebních dělníků. Cizinci ve zdánlivé zemi nikoho si sice pobyt ve svého druhu exotickém prostředí užívají, ovšem jejich neschopnost komunikovat s místními usedlíky a střety s výraznými kulturními odlišnostmi nemohou nevzbudit znepokojení. Konflikt se zdá nevyhnutelný, dle zákonů žánru, k němuž odkazuje název snímku mířící nepochybně i na geograficko-politické schizma současné Evropy.

RežieValeska Grisebach

ScénářValeska Grisebach

ProdukceValeska Grisebach, Maren Ade, Jonas Dornbach, Janine Jackowski a Michel Merkt

Hrají Meinhard Neumann (Meinhard), Reinhardt Wetrek (Vincent), Waldemar Zang (Řek), Syuleyman Alilov Letifov (Adrian), Veneta Fragnova (Veneta),a další