P

Michael Spierig, 48

Čtvrtek, 29. duben 1976
Německo

Identical twin brothers Michael Spierig and Peter Spierig, known together professionally as the Spierig Brothers, are German-born Australian film directors, producers and writers.

Peter and Michael made their directing debut in 2003 with Undead, and rose to fame with their second film Daybreakers (2010) starring Ethan Hawke and Willem Dafoe, for which they won their country's top prize for Best Visual Effects at the Australian Film Institute Awards. They write, direct and produce their films together, and are heavily involved in the editing, sound and visual effects of all their works.

Their most recent film, Predestination, based on the science fiction short story "—All You Zombies—" by Robert A. Heinlein recently opened at SXSW in March 2014. It was co-written and co-directed by the twins, and was filmed in Australia during Spring of 2013. It stars Ethan Hawke, Sarah Snook and Noah Taylor. The film was positively received by the critics including the influential Variety, The Guardian, and IGN Movies. (Wikipedia)

Biografie

Winchester: Sídlo démonů Winchester
Michael Spierig, Peter Spierig

555.41328

Winchester: Sídlo démonů / Winchester, 2018, celovečerní, 99', AU/US

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty.

RežieMichael Spierig a Peter Spierig

ScénářTom Vaughan, Michael Spierig a Peter Spierig

Hrají Helen Mirren (Mrs Winchester), Jason Clarke, Sarah Snook, Angus Sampson, Laura Brent,a další

Jigsaw
Michael Spierig, Peter Spierig

585.73239

Jigsaw, 2017, celovečerní, 91', CA/US

Zohavená těla se začnou objevovat na různých místech ve městě. V průběhu vyšetřování všechny důkazy jednoznačně ukazují na jednoho muže: Johna Kramera. Jak to jen může být možné? Muž zvaný Jigsaw je totiž více než 10 let po smrti. Pokračování známé hororové série SAW je tu znovu.... Těšte se, budete se bát.

RežieMichael Spierig a Peter Spierig

ScénářPete Goldfinger, Josh Stolberg, James Wan a Leigh Whannell

ProdukceOren Koules, Peter Block, Mark Burg, James Wan a Leigh Whannell

Hrají Tobin Bell (John Kramer / Jigsaw), William R Phillips, Josh Scott Bentley, Hannah Anderson, Laura Vandervoort (Anna),a další

Predestination
Peter Spierig, Michael Spierig

747.48569

Predestination, 2014, celovečerní, 97', AU

Film PREDESTINATION vznikl na motivy povídky "Všechny tvé stíny" od Roberta A. Heinleina a vypráví příběh tajného agenta (Ethan Hawke), kterého čeká složitá série cest napříč časem s cílem zajistit pokračování své kariéry vymahače práva. Při plnění posledního úkolu bude muset využít i svého mladšího já, aby dokázal dostihnout zločince, který mu uniká v čase.

RežiePeter Spierig a Michael Spierig

ScénářMichael Spierig a Peter Spierig

Hrají Sarah Snook, Ethan Hawke,a další