P

Mart Taniel

Estonsko

Biografie

Daleko od Reykjavíku Héraðið
Grímur Hákonarson

646.58576

Daleko od Reykjavíku / Héraðið, 2019, celovečerní, 92', IS

Mlčenlivá Inge vlastní malé hospodářství v odlehlé vesničce na severu Islandu. Vlivem nečekaných událostí přijde během pár dnů o většinu životních jistot a ocitá se až po uši v dluzích. Její neštěstí z velké části způsobilo chamtivé farmářské družstvo, jehož vedení kvůli zisku šikanuje místní chovatele. Když ale zažene do kouta dosud nenápadnou ženu, narazí na tvrdý odpor. Inge už nemá co ztratit a vydává se do boje. Beze strachu a plná odhodlání využívá všechny dostupné zbraně – ostré příspěvky na Facebooku, mléko i zásoby hnoje. Příběh o silné a tvrdohlavé ženě se odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou.

RežieGrímur Hákonarson

ScénářGrímur Hákonarson

ProdukceGrímar Jónsson

Hrají Arndís Hrönn Egilsdóttir (Inga), Þorsteinn Bachmann, Sigurður Sigurjónsson, Alfrun Rose, Hafdís Helga Helgadóttir,a další

6

Listopad November
Rainer Sarnet

6757.19679

Listopad / November, 2017, celovečerní, 115', EE/NL/PL

Mladá venkovská dívka Liina je bezhlavě zamilovaná do Hanse. Aby získala jeho lásku, je ochotna udělat cokoli... Děj jednoho z nejsvébytnějších filmových počinů letošní sezony je zasazen na pohanský estonský venkov, kde řádí vlkodlaci, chamtiví obyvatelé kradou, kde se dá, potýkají se s morem a nad tím vším se vznáší kratti, podivuhodná stvoření z kovu a dřeva.

RežieRainer Sarnet

ScénářRainer Sarnet

ProdukceKatrin Kissa

Hrají Rea Lest (Liina), Jörgen Liik (Hans), Arvo Kukumägi (Rein), Katariina Unt (Luise), Taavi Eelmaa (Ints),a další