P

Lily Collins, 35

Úterý, 18. duben 1989
Velká Británie

Biografie

Tolkien
Dome Karukoski

557.05348

Tolkien, 2019, celovečerní, 112', US

The formative years of the orphaned author J.R.R. Tolkien as he finds friendship, love and artistic inspiration among a group of fellow outcasts at school.

RežieDome Karukoski

ScénářDavid Gleeson a Stephen Beresford

ProdukcePeter Chernin, David Ready, Kris Thykier a Jenno Topping

Hrají Nicholas Hoult (J.R.R. Tolkien), Lily Collins (Edith Bratt), Mimi Keene, Pam Ferris, Genevieve O'Reilly,a další

Zlo s lidskou tváří Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile
Joe Berlinger

676.75552

Zlo s lidskou tváří / Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile, 2019, celovečerní, 108', US

Příběh jednoho z nejznámějších a nejmilovanějších sériových vrahů historie, Teda Bundyho. Překvapivým vypravěčem strhujícího filmu je Bundyho přítelkyně, která s ním v době vražd žila pod jednou střechou a o jeho hrůzyplné činnosti neměla ani potuchy. Až postupně zjišťuje, že muž, s nímž vedla láskyplný rodinný život, je jedním z nejhledanějších a největších monster Ameriky.

RežieJoe Berlinger

ScénářMichael Werwie

ProdukceJason Barrett, Nicolas Chartier, Michael Costigan a Michael Simkin

Hrají Zac Efron (Ted Bundy), Lily Collins (Liz Kendall), Kaya Scodelario (Carole Anne Boone), Haley Joel Osment (Liz's Co-Worker Jerry), Angela Sarafyan (Joanna),a další

6

S láskou, Rosie Love, Rosie
Christian Ditter

6777.13244

S láskou, Rosie / Love, Rosie, 2014, celovečerní, 102', GB/US

Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.

RežieChristian Ditter

Hrají Lily Collins (Rosie Dunne), Sam Claflin (Alex Stewart), Jaime Winstone (Ruby), Suki Waterhouse (Bethany), Christian Cooke (Greg),a další