P

Lars Eidinger, 48

Středa, 21. leden 1976
Německo

Biografie

Sterben
Matthias Glasner

Sterben, 2024, celovečerní, 180', DE

RežieMatthias Glasner

ScénářMatthias Glasner

ProdukceMatthias Glasner, Ulf Israel a Jan Krüger

Hrají Lars Eidinger, Saskia Rosendahl, Ronald Zehrfeld, Corinna Harfouch, Tom Böttcher,a další

Proxima
Alice Winocour

626.38671

Proxima, 2019, celovečerní, 107', FR/DE

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima" podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.

RežieAlice Winocour

ScénářAlice Winocour

ProdukceIsabelle Madelaine a Emilie Tisné

Hrají Eva Green, Matt Dillon, Lars Eidinger, Alexej Fatějev, Sandra Hüller,a další

3

Nikdy neodvracej zrak Werk ohne Autor
Florian Henckel von Donnersmarck

3817.77768

Nikdy neodvracej zrak / Werk ohne Autor, 2018, celovečerní, 188', DE/IT

Kurt (Tom Schilling) se poprvé s moderním uměním seznámil jako dítě na výstavě „zvrhlého umění“ pořádané nacisty. Po válce pak prokáže svůj talent a studuje výtvarnou akademii ve východoněmeckých Drážďanech. Zde potkává Ellie (Paula Beer) a je přesvědčen, že našel lásku svého života. Její otec, prominentní lékař Carl Seeband (Sebastian Koch), s jejich vztahem však zásadně nesouhlasí a snaží se jej jakýmikoliv prostředky zničit. To, co nikdo z nich zatím netuší, je skutečnost, že jejich životy jsou již dávno propojeny hrozným zločinem, do kterého byl Seeband za války zapleten. Kurtovi a Ellie se nakonec podaří odejít do západoněmeckého Düsseldorfu. Kurt pokračuje ve studiu a hledá ve svobodném světě svůj nový, moderní výtvarný styl. Životní prožitky a traumata se Kurtovi nakonec stávají inspirací, díky níž začíná tvořit osobité obrazy, které odrážejí nejen jeho vlastní osud, ale i pocity celé poválečné generace.

RežieFlorian Henckel von Donnersmarck

ScénářFlorian Henckel von Donnersmarck

ProdukceFlorian Henckel von Donnersmarck, Jan Mojto, Max Wiedemann a Quirin Berg

Hrají Tom Schilling (Kurt Barnert), Paula Beer (Ellie Seeband), Sebastian Koch (Professor Carl Seeband), Saskia Rosendahl (Elisabeth May), Oliver Masucci (Professor Antonius van Verten),a další

3

High Life
Claire Denis

3505.88278

High Life, 2018, celovečerní, 113', FR/DE/PL/GB/US

Monte (Robert Pattinson) a jeho malá dcera Willow žijí společně v naprosté izolaci na palubě kosmické lodi hluboko ve vesmíru. Monte, pro kterého byla přísná sebekázeň obranným štítem proti touze, se stal otcem proti své vůli. On i žena, která dítě porodila, byli členové posádky vězňů – odsouzenců k smrti. Pokusní králíci poslaní na misi s cílem najít alternativní zdroje energie. Mise se účastní také lékařka (Juliette Binoche), která zkoumá lidskou sexualitu v extrémních podmínkách a s vězni má své vlastní záměry. Otec a dcera se společně přibližují cíli – černé díře, kde čas a prostor přestávají existovat. Filozofická sci-fi režisérky Claire Denis o hledání podstaty lidskosti ve vesmírných kulisách.

RežieClaire Denis

ScénářClaire Denis, Jean-Pol Fargeau a Geoff Cox

ProdukceClaudia Steffen, Christoph Friedel, Olivier Théry-Lapiney a Klaudia Smieja

Hrají Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin, Mia Goth, Lars Eidinger,a další

Matilda Матильда
Alexej Učitěl

655.375

Matilda / Матильда, 2017, celovečerní, 130', RU

Historické melodrama s milostnou zápletkou vypráví o vztahu mladé baletky a následníka trůnu a těží především z bohaté výpravy od detailů na šatech po výstavbu celých scén. Životopisný snímek ze života posledního cara vyvolal v Rusku řadu ostrých reakcí, zejména ze strany pravoslavné církve, která na přelomu milénia prohlásila Mikuláše II. za svatého.

RežieAlexej Učitěl

ScénářAlexej Učitěl

ProdukceAlexej Učitěl

Hrají Michalina Olszańska (Matilda), Lars Eidinger (Nicholas II of Russia), Danila Kozlovskij (Vorontsov), Ingeborga Dapkunajtě (Maria Feodorovna (Dagmar of Denmark)), Grigorij Dobrygin (Grand Duke Andrei Vladimirovich of Russia),a další