P

Karel Roden, 60

Pátek, 18. květen 1962
Česká republika

Biografie

6

Jan Žižka Medieval
Petr Jákl

6645.93948

Jan Žižka / Medieval, 2022, celovečerní, 125', CZ

Film inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou. Evropa na konci 14. století. Vše, co vybudoval Karel IV., císař římský a zároveň český král, se rozpadá. Staleté pořádky se otřásají v základech. Císařův prvorozený syn a nástupce Václav IV. je příliš slabým panovníkem do takové doby. Přední magnát v zemi, pan Jindřich z Rožmberka, pohlcuje dvorce svobodných zemanů jeden po druhém. Ale jeden z nich se mu postaví, jeho jméno je Jan Žižka.

RežiePetr Jákl

ScénářPetr Jákl

ProdukceCassian Elwes a Petr Jákl

Hrají Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, William Moseley, Sophie Lowe,a další

4

Křižáček
Václav Kadrnka

4506.3

Křižáček, 2017, celovečerní, 90', CZ

Křižáček je „historická roadmovie" odehrávající se v době vrcholného středověku a inspirovaná romantickou básní Jaroslava Vrchlického. Malý chlapec ovlivněn legendami o dětských křížových výpravách utíká z domova a jeho otec, skutečný rytíř Bořek se vydává na takřka marnou pouť za jeho nalezením. Dvojí putování ovšem nechce být lineárním dobrodružným vyprávěním, nýbrž se snaží pojmenovat univerzální a nadčasové problémy dospívání, vztahu k autoritám, úbytku životních sil i schopnosti přiznat si vlastní selhání. Film, jehož uvedení je plánováno na podzim roku 2015, slibuje nejen emotivní, ale i vizuálně opojný zážitek díky inspiraci náměty romantických maleb 19. století.

RežieVáclav Kadrnka

ScénářVáclav Kadrnka, Jiří Soukup a Vojtěch Mašek

Hrají Karel Roden (otec), Aleš Bílík (mladý rytíř), Matouš John (syn), Jiří Soukup, Michal Legíň,a další

Masaryk
Julius Ševčík

706.7

Masaryk, 2016, celovečerní, 106', CZ/SK

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.

RežieJulius Ševčík

ScénářPetr Kolečko, Alex Koenigsmark a Julius Ševčík

Hrají Karel Roden (Jan Masaryk), Oldřich Kaiser (Edvard Benes), Arly Jover (Marcia Davenport), Hanns Zischler (Dr. Stein), Eva Herzigová (Madla),a další

Vlk z královských Vinohrad The Wolf from Royal Vineyard Street
Jan Němec

515.5

Vlk z královských Vinohrad / The Wolf from Royal Vineyard Street, 2016, celovečerní, 75', CZ

Příběh o jednotlivci vždy překračujícím čáru zavedeného slušného chování. Je to filmař a tato výlučnost ho dostane do aktivní účasti na osudech Česka. V osudovém roce '68 měli Češi v Cannes v hlavní soutěži tři filmy. Jejich očekávané vítězství však bylo zmařeno pseudorevolucí francouzských filmařů. Invaze 1968, sešup ze slávy a úspěchu a nucený exil. Marné hledání lásky v USA. V zemi, kde správná adresa a výše bankovního konta je nade vše. Co Čech, to muzikant a muzikantem je i filmař, který se jako Švanda dudák vrací domů, do rodné Prahy k milovanému filmu.

RežieJan Němec

ScénářJan Němec

Hrají Jiří Mádl (Jan Němec), Karel Roden (vypravěč), Lucia Gajdošík, David Bowles (pilot), Táňa Pauhofová,a další

5

Nikdy nejsme sami We Are Never Alone
Petr Václav

5565.583

Nikdy nejsme sami / We Are Never Alone, 2016, celovečerní, 105', CZ

Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje právě zmíněný bachař…

RežiePetr Václav

ScénářPetr Václav

ProdukceJan Macola

Hrají Zdeněk Godla, Klaudia Dudová, Miroslav Hanuš, Lenka Vlasáková, Karel Roden,a další

7

Rodinný film
Olmo Omerzu

7596.3

Rodinný film, 2015, celovečerní, 95', CZ

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dvě dospívající děti, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu" vstoupí další, nečekaně dramatická událost?

RežieOlmo Omerzu

ScénářOlmo Omerzu

Hrají Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková, Martin Pechlát, Eliška Křenková,a další