P

Julie Delpy, 53

Neděle, 21. prosinec 1969
Francie

Francouzská herečka, scenáristka, zpěvačka a také režisérka a spisovatelka. Narodila se v Paříži hereckým rodičům Marii Pilletové a Albertu Delpymu. Roku 2001 získala občanství ve Spojených státech amerických. Občanství své rodné země si ponechala také. Hrála ve více jak 30 filmech. (Wikipedia)

Biografie

Před půlnocí Before Midnight
Richard Linklater

757.99894

Před půlnocí / Before Midnight, 2013, celovečerní, 108', US

Jesse a Celine jsou manželé a vychovávají dvě dcery. Oba jsou starší, moudřejší, ale také ztracenější. Společně tráví letní dovolenou v prosluněném Řecku. Jesse tu hledá inspiraci pro další psaní, ale Celine již unavuje být mu stále svůdnou francouzskou múzou. Jako dárek dostanou od přátel pobyt na jednu noc bez dětí v luxusním hotelu na pláži. Jak může pár, který žije v dlouholetém vztahu, takový čas strávit? Romantické chvíle narušuje neodbytná realita: rozhovory na téma stereotypní rodinný život, výchova dětí, práce, nena-plněné sny a přání, zklamání, pomalé vyprchávání lásky. Jejich vztah bude prověřen v mnoha nečekaných směrech dříve, než hodiny odbijí půlnoc..

RežieRichard Linklater

ScénářEthan Hawke, Julie Delpy a Richard Linklater

Hrají Ethan Hawke (Jesse), Julie Delpy (Celine),a další

Před soumrakem Before Sunset
Richard Linklater

828.19490

Před soumrakem / Before Sunset, 2004, celovečerní, 87', US

Před úsvitem je romantickým příběhem o lásce dvou mladých lidí, francouzské studentky Celine (Julie Delpy) a amerického mladíka Jesse (Ethan Hawke). Celine a Jesse se setkali ve vlaku z Budapešti do Vídně a děj filmu se odehrával v průběhu dvanácti hodin, po které trvalo jejich krátké setkání ve Vídni. Snímek končil rozloučením obou hrdinů po jedné společně strávené noci. Celine a Jesse se rozešli se slibem, že se znovu setkají ve Vídni po šesti měsících.

RežieRichard Linklater

ScénářEthan Hawke, Richard Linklater a Julie Delpy

Hrají Ethan Hawke (Jesse), Julie Delpy (Celine),a další

Před úsvitem Before Sunrise
Richard Linklater

828.110077

Před úsvitem / Before Sunrise, 1995, celovečerní, 97', AT/CH

Vášnivá a inteligentní romance francouzské studentky a mladého Američana, kteří se potkají v rychlíku z Budapešti do Vídně. Čeká je neobyčejných čtrnáct hodin strávených neplánovanou expedicí po Vídni..

RežieRichard Linklater

ScénářRichard Linklater a Kim Krizan

Hrají Ethan Hawke (Jesse), Julie Delpy (Celine),a další