P

Jared Bush

Spojené státy

Biografie

Encanto
Jared Bush, Byron Howard, Charise Castro Smith

727.275

Encanto, 2021, celovečerní, 110', US

Film Encanto z dílny Walt Disney Animation Studios vypráví příběh neobyčejné rodiny Madrigalových. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v pulzujícím městečku v kolumbijských horách, na podivuhodném a očarovaném místě zvaném Encanto. Kouzlo Encanto způsobilo, že každé dítě v rodině má jedinečný dar, od nadlidské síly až po schopnost léčit. Obdařeno je každé dítě kromě jediné dívky jménem Mirabel. Magie obklopující Encanto se začne vytrácet a Mirabel zjistí, že právě ona by mohla být poslední nadějí své výjimečné rodiny.

RežieJared Bush, Byron Howard a Charise Castro Smith

ScénářJared Bush a Charise Castro Smith

ProdukceClark Spencer

Hrají Stephanie Beatriz, John Leguizamo, Diane Guerrero, Ravi Cabot-Conyers, Angie Cepeda,a další

7

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa Moana
Ron Clements, John Musker

7807.69581

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa / Moana, 2016, celovečerní, 103', US

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.

RežieRon Clements a John Musker

ScénářRon Clements, John Musker, Taika Waititi, Jared Bush a Pamela Ribon

Hrají Auli'i Cravalho (Moana), Dwayne Johnson (Maui), Temuera Morrison (Chief Tui), Jemaine Clement (Tamatoa), Nicole Scherzinger (Sina),a další